Emlak Müşaviri “Ev Alırken Güzelliğe Değil Sağlamlığına Bakın!”

Emlak Müşaviri Hüseyin Karatekin, vatandaşları uyararak konut alırken güzelliğine değil sağlamlığına bakılması gerektiğini söyledi.

Meydana gelen depremlerin ardından tedirgin olan vatandaşlara uyarıda bulunan Karatekin, konut satın almanın önemine değindi.  Karatekin, afet yaşandığında konut sağlamlığının sağlık açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, dikkat ile zararların giderileceğini belirtti.

Vatandaşların ev alırken binanın güzelliğinden ziyade sağlamlığına önem vermeleri gerektiğini ifade eden Hüseyin Karatekin “İkinci husus vatandaşlarımız ev alırken binanın sağlamlığı üzerinde dursun. TSE garantili malzemeler kullanılmış binaları tercih etsin. Güzelliğinden ziyade binanın sağlamlığı üzerinde dursun ve buna dikkat etsinler. Türk Standartları Enstitüsü garantili malzemeleri kullanan binaların tercih edilmesini tavsiye ediyorum. Ülkemiz deprem bölgesi ve Adıyaman’da birinci derece deprem bölgesinde yer alıyor. Bilim adamları, bir yerde afet, bir tek deprem olarak değil, sel veya başka bir olay olmuşsa bunun tekrar etme özelliği vardır ve hazırlıklı olun diyor. Adıyaman’da çürük binalar çıkar mı bilemem, ama Van’da gördük yan yana iki binanın biri yıkılmış, diğeri duruyor. Vatandaşlarımıza öncelikle söyleyeceğim doğal afet sigortası yaptırmalarıdır. Kesinlikle binalarına doğal afet sigortasının yaptırılması. Bu hususa özellikle uymaları gerektiğini belirtiyorum. Çünkü afet başımıza geldiği zaman bu bizim için geri dönüşüm olacaktır. Evimiz yıkıldıysa evimize kavuşacağız. Zarar gördüyse zararı giderilecektir. Aksi takdirde devlet herhangi bir yardımda bulunmayacaktır. İkinci husus vatandaşlarımız ev alırken binanın sağlamlığı üzerinde dursun. TSE garantili malzemeler kullanılmış binaları tercih etsin. Güzelliğinden ziyade binanın sağlamlığı üzerinde dursun ve buna dikkat etsinler” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir