EMNİYET’TE DEPREM

250 bin kişilik Emniyet camiası büyük FETÖ operasyonu ile sarsıldı. Teşkilatta çeşitli birimlerde görev yapan 9 bin 103 personel FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alındı. Listede kamuoyunun çok yakından tanıdığı isimler de var.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “667 sayılı ‘Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin’ 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9103 Emniyet Teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi. Bu polislerden 2 bin 500’ü İstanbul’da bin 350’si Ankara’da görev yapıyordu. Türkiye genelinde 2016 verilerine göre yaklaşık 250 bin emniyet personeli görev yapıyor. Emniyet’ten yapılan açıklamayla birlikte görevli polislerin yaklaşık yüzde 3’ü açığa alınmış oldu.

CİNAYETİ KAMERAYA YANSIMIŞTI

Açığa alınanlar arasında 2 yıl önce Küçükçekmece Halkalı’da, trafikte tartıştığı 33 yaşındaki Ahmet Sülüşoğlu’nu tabancayla vurarak öldüren 1. sınıf Emniyet Müdürü Yardımcısı Celal Yılmaz da bulunuyor.

ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN 90 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle açığa alınan 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun 90’ı Adıyaman’da görev yapıyor.

667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturan FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisakı veya irtibatı olan emniyet mensupları görevden uzaklaştırıldı.

Açığa alınan polisler arasında Adıyaman Emniyet Teşkilatında görevli 1 emniyet amiri, 2 komiser, 2 komiser yardımcısı, 2 baş polis olmak üzere 90 kişi açığa alındı.

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir