Emniyetten “Nemrut’a Yolculuk” Projesi

 

Emniyetin düzenlendiği “Nemruta Yolculuk” isimli proje kapsamında 250 öğrenciyle birlikte Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerleri gezildi.

Adıyaman Üniversitesinde öğrenim gören ve özellikle Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan illerden kente gelen öğrencilerin büyük çoğunluğunun terör örgütlerinin eleman kazanma faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmadığından, bu bölgelerden gelen öğrencileri provoke edilerek eylemlerin içerisine çekilmeye çalışılabildiği ifade edildi.

Bu çerçevede Adıyaman Üniversitesini kazanarak öğrenim görmek için kente gelen, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan illerin nüfuslarına kayıtlı öğrencilerin istismar edilmelerini önlemek, zararlı oluşumların propagandalarını etkisiz kılmak, son dönemlerde üniversitede meydana gelen toplumsal olay ve eylemlerin önüne geçmek, provokasyonlara gelmelerini önlemek, gençlerin devlete ve güvenlik kuvvetlerine olan önyargılarını kırmak için için gezi düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerin öğrenimi için gerekli olan huzur, güven ve sükûnet ortamını sağlamak adına günün her saatinde yardımcı olmak, sıkıntılarını paylaşmak ve çözüm olacak yollan aramak, polis-gençlik kaynaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, öğrencilerin okudukları ilin tarihi ve turistik yerlerini gezmelerini sağlamak üzere, özellikle Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtta ikamet eden öğrencilerimize yönelik olarak “Nemruda Yolculuk” isimli proje kapsamında (250) öğrenciyle birlikte bir gezi programı düzenlendi. 10-17-18 Ekim tarihlerinde Kahvaltı ikramıyla birlikte, Üzeyir Peygamber Makamı, Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs’ü ve Safvan Bin Muattal Türbesi vb. tarihi ve turistik yerler gezildi” denildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir