En Çok Tutulan Meslek Bu!

 

Adıyaman komşu illerden gelen dilencilerin akınına uğramaya devam ederken vatandaşın duygularını suiistimal eden dilenciler konusunda vatandaş deyim yerindeyse “illallah” etmiş durumda.

İl dışından gelerek cami ve türbe önleriyle kaldırımları mesken tutan dilencilerin, vatandaşları rahatsız ettiği ifade edildi.

Adıyamanlılar, dilenciler yüzünden caddelerde yürüyemez hale geldiklerini belirterek, “Cami ve caddeleri mesken tutarak dini duyguları istismar eden dilenciler, küçük çocukları da emellerine alet ediyor. Sadece Cuma günleri değil her gün cadde ve sokaklarda dolanarak dileniyorlar. Bazıları ise iş yerlerine gelerek fitre ve zekat istiyorlar. Dilencilerin büyük bölümü İlköğretim çağındaki çocuklardan oluşuyor. Adıyaman’a dışarıdan gelen yabancıları da rahatsız eden dilencilere sesini çıkaran yok. Dilencilerin, camiler başta olmak üzere tüm tarihi yerlerin önünde oluşturdukları çirkin görüntü kent gelen yerli ve yabancı turistleri de rahatsız ediyorlar” şeklinde konuştular.

Yardım kuruluşlarının dükkanlara bıraktığı yardım kutuları boş kalırken, verilen paraların yansımadığını savunan esnaflar, dilenci sayısının artmasıyla, vatandaşların yardım konusunda tedirgin olduğunu söyledi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir