Engelli Çocuğun Cumhurbaşkanı Erdoğan Sevgisi

Adıyaman’da doğuştan el ve ayak parmakları kapalı olan 7 yaşındaki minik Özlem’in Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi görenleri şaşkına çeviriyor.

Kahta İlçesi Turgut Özal  Mahallesinde Bekir ve Zahide Ayan çiftinin 5 çocuklarından bir tanesi olan 7 yaşındaki Özlem, doğuştan engelli. Minik Özlem’in doğuştan el ve ayak parmakları kapalı. 7 yaşında olmasına rağmen geçirdiği zor ameliyatlar sonucunda sağ elinde dört, sol elinde 5 parmak meydana getirildi.

Yaşıtları gibi rahat konuşamayan ve ellerinde 9 parmak bulunan, ayaklarında  tüm parmakları kapalı olan minik Özlem’in tek hayali çok sevdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın misafiri  olmak.

Minik Özlem’in, Cumhurbaşkanı sevgisinin çok ufak yaşta  başladığını  dile  getiren baba Bekir Ayan, şu açıklamalarda bulundu:

“5 çocuğumdan dördüncüsü olan Özlem,  engelli olarak hayata geldi. Konuşmakta zorlanan kızımın doğuştan tüm el ayak parmakları bitişik. Burada gitmediğimiz doktor  ve hastane kalmadı. Geçireceği ameliyatların çok riskli olduğu ve Ankara  Hacattepe  Üniversitesinde yapılabileceği söylendi. Bizimde maddi durumumuz çok kısıtlı olduğu  için devletin bize sunduğu imkanlar dahilinde yıllarca sürekli Ankara’ya gidip geldik ve kızım orada beş büyük operasyon geçirdi. Bu ameliyatlar sonucunda sağ elinde 4, sol elinde 5 parmak oluşturulmaya çalışıldı. Kısmen başarılı olan bu operasyonlar  sonucunda kızım 9 parmağa  kavuştu. Eskiden kendi başına beslenemez ve ihtiyaçlarını karşılayamıyordu, fakat şimdi eskiye rağmen daha iyi. Onun bu mutluluğu  bizi de mutlu etmektedir”

Ayak parmaklarının hepsinin bitişik olduğunu, fakat yaşının ufak olmasından dolayı  operasyonların üç yıl sonra  yapılacağını kaydeden baba Bekir  Ayan ‘’ Kızımın  haberlerde  Erdoğan çıktığında çok mutlu olduğunu gördüm. Onu çok sevdiğini  söylüyordu bana sürekli. Sonra onun fotoğrafını çerçevelettim ve kendisine  verdiğimde onun elinden hiçbir zaman indirmedi. Şimdi tek dileği onun misafiri  olmak. Umuyorum sayın Cumhurbaşkanımız minik kızımızın bu  isteğine olumlu yanıt verir ve bizi yanına çağırır”dedi.

Kızının sürekli  hastanelerdeki  tedavilerinden dolayı  çalışamadığını, işsiz  olduğunu  ve kirada yaşadığını dile getiren Ayan, devletin sayesinde kızının yüzünün güldüğünü, bu seviyeye gelmesinde emeği gecen herkese teşekkür  ettiğini  söyledi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir