Engelli Çocuklar Telsizden Polislere Başarılar Diledi

Adıyaman’da Engelliler Haftası kapsamında engelli çocuklar özel harekât polisleri ve çevik kuvvet ekipleri ile bir araya gelerek tatbikatlar yaparak telsizden anonslar yaptılar.

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında engellilerin sosyal hayata katılımını geliştirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “ Özel Eğitime Gereksinim Duyan Çocuk ve Ailelerini Destekleme Projesi” adı altında program düzenledi.

Engelli çocuklar ilk olarak özel harekat polisleri ile birlikte tören yürüyüşü yaparak, programı izlemeye gelen ailelerini selamladılar.

Daha sonra İl Emniyet Müdürün Telsizini eline alan engelliler polislerin çalışmalarında başarılar dileyecek anonslar yaptılar.

Adıyaman Norkotik Köpeği Sezar ile çocuklar yakından ilgilenirken, Narkotik köpeği Sezar ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Toma aracının başına geçen engeli çocuklar, tomalar ile tazyikli su sıkarak tomanın nasıl çalıştığı ve nasıl müdahale edildiği konusunda bilgilendirildiler.

Daha sonra Kobra Kirpi araçlar ve Yunus Motosikletlerine çocuklar şehir turu yaparak gönüllerince eğlendiler.

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, yaptığı açıklamada, “Ülkemizde olduğu gibi Adıyaman Merkezde de Engelliler haftası olarak kutlanmaktadır. Böyle bir etkinliğimizin Adıyaman ayağını sizlerle beraber yapıyoruz olmaktan çok mutluyuz.Bizde Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak siz değerli ailelerimizi kıymetli evlatlarımızı burada misafir ederek bir günde olsa bu yavrularımıza polisliğin nasıl yapıldığını polislik hizmetlerini yakından tanımalarını ve polis ağabeyleri ile bir gün geçirmeleri için böyle bir imkan tandık.Bu değerli kardeşlerimiz ilerde istedikleri meslekleri tanırken, polislik mesleğinin de bir çoğunun istediğini memnuniyetle görmekteyiz. İnşallah bu kardeşlerimizden de meslektaşımız olacaklar var” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Kuruldu

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu kuruldu. Adıyaman İl Temsilciliği açılışı gerçekleşti.   Türkiye genelinde meslek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir