Engelliler Camiyi Ziyaret Etti

Bu yıl 12-18 Ekim tarahleri arasında kutlanılacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle engelli vatandaşlar camiyi ziyaret ederek, Müftü ile sohbet ettiler.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu ve bazı engelliler Müftü Mehmet Ali Öztürkcü ile camide buluştu. Sıratut Cami’sini ziyaret eden engelliler, Müftü Mehmet Ali Öztürkçü ile sohbet ettiler.

Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu, Camiler ve Din Görevlileri Haftasının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Müftü Mehmet Ali Öztürkçü ise, camilerin İslam Dini için ne kadar önemli olduğunu dile getirerek, “Caminin manası da birleştirmek, bir araya getirmek, bir birlik oluşturmaktır.

Cami çok fonksiyonlu bir mekândır. Yryüzü bir camiidir. Herkes istediği yerde namazını kılabilir. Ama camide eda edilen ibadetlerin daha faziletli olduğu manasının büyük olduğu bir gerçektir. Hem eğitim yeridir, hem ibadet yeridir hem de sosyal etkinliklerin mekânıdır. Peygamber Efendimizin zamanında okul falan yokken ibadetler, sosyal etkinlikler, eğitim meseleleri, cihat meseleleri her şey camilerde konuşulurdu. Yani bu kadar geniş manası olan fonksiyonlu olan mekânlardır. Peygamber Efendimiz ibadetin camide yapılmasını emretmiştir. Camide cemaatle yapılan ibadetlerin bir insanın tek başına yapacağı ibadetlerden 27 derece daha faziletli olduğunu Peygamberimiz beyan etmiştir. O münasebetle gidebildiği yere kadar camiye gitmesi gerekmektedir. Engelli kardeşlerimiz camiye gidip diğerlerine rağmen biraz fazla zahmet çekip gidince onların sevabı da mükâfatı da daha fazla olur. O bakımdan biz istedik ki sizlere bugün burada bir araya gelelim. Bir örnek teşkil etmesini istedik” dedi.

Daha sonra Müftü Öztürkçü tarafından engelli vatandaşlara kitap hediye edildi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir