“Erasmus ile Yaratıcı Olun” Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Menderes İlkokulu tarafından “Erasmus ile Yaratıcı Olun” projesinin tanıtımı yapıldı. Okul konferans salonun gerçekleşen proje tanıtımına İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Okul Şube müdürleri, öğretmen ve Danimarka’dan gelen vatandaşlar katıldı. AB tarafından finanse edilen AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Yürütülen Erasmus + programları çerçevesinde Adıyaman’a gelen Danimarkalı vatandaşlar, şehir de incelemelerde bulunacak.

Okul öğrencileri misafirlere hazırladıkları dans gösterisini sundu. Daha sonra yabancı turistler, ev yemeklerinin tadına baktı.

Proje ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Orhan Polat, “Erasmus ile yaratıcı olun Proje tanıtımına hoş geldiniz. Okulumuzun iki projesi var. Erasmus projemizde  bundan bir tanesi. Bu projemiz 3. hareketliliği ilki Danimarka’daydı. İkinci Litvanya, 3. ülkemizde oluyor. Bu hafta boyunca Adıyaman’da misafirlerimizi ağırlayacağız. Proje ile ilgili yarın İnivasyon merkezi ziyaret edeceğiz. Buna benzer aktivitelerimiz var.” dedi. PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …