Erdengi, ‘Türkiye’yi Bölemeyecekler’

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği (TÜMŞAD) Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, yaşanan terör olaylarının ardından bir açıklama yaptı.

Erdengi, terörün her türlüsünü nefretle kınadıklarını belirtti. Terörün dini, dili, ırgı olmadığını vurgulayan Erdengi, Türkiye üzerinde oynanan oyunların hiçbir zaman başarıya ulaşmayacağını söyledi.

Almanya’nın aldığı ermeni kararını da kınayan Erdengi, “Son günlerde yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Terör dini, dili, ırkı yoktur terör terördür. Bu anlamda gayet her şey net açık bir şekilde belli ülkemizi bölmek, parçalamak insanlarımıza zarar vermek milletin huzurunu bozmak bunu da hiçbir zaman beceremeyecekler bunu hiçbir zaman yapamayacaklar. Biz bugün 8 şehit versek 80 şehit olarak yine doğarız Allahın izni ile. Bunu hiçbir zaman akıllarından geçirmesinler Türkiye’yi bölmeye çalışamayacaklar. Bunu hiçbir zaman beceremeyecekler. Bu Türkiye üzerinde dış güçlerin oynadığı bir oyundur” dedi.

Terörün her türlüsünü kınadıklarını ifade eden Hacı Erdengi, “Son günlerde ermeni tasarısının geçtiği görüyoruz. Eğer bu oyun olmaz ise geçmişte 1915 yıllarda bu Ermeniler bizim Türk vatandaşlarımızı sarıkamışta, karsta herkesi yaktılar. Hepsini diri diri toprağa gömdüler. Adamların üzerine benzin döküp yaktılar. Kendi yaptıkları soy kırımları bize mal ettiler. Bugün onların bunu kabullenmesi lazımken. Bize kendi parlamentolarında dayatıyorlar. Ama ne yazık ki içimizi acıtan bir şey daha var. Orada o parlamentoda bizim 11 tane Türkiye büyük millet meclisimizin olması halinde onların bu tasarıya imza atması içimizi acıtıyor. Türkiye üzerinde hiçbir zaman oynanan oyunlar başarıya ulaşmayacaktır. Onlar kendi yaktıkları ateşin içinde yanacaklar. Terörü lanetliyorum. Bu ülkeyi hiçbir zaman bölmeyecekler. Şehit olan polislerimize askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” diye konuştu.  Haber: Fatih

Bu Haberi Gördünmü!

Engelli aileleri kan bağışında bulundu 

Adıyaman Beyazay Şube Başkanlığı ve Kızılay Derneği arasında yapılan protokol gereği Adıyaman’da, 3 Aralık Dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir