ERDOĞAN, “AGC” YÖNETİMİNE 5 AYLIK BAŞKANLIK SÜRECİNİ ANLATTI

Ak parti il başkanı Mehmet Erdoğan, “AGC” yönetimine 5 aylık başkanlık sürecini ve projelerle ilgili gelişmeleri aktardı.

Ziyaretle ilgili düşüncelerini dile getiren ve Adıyaman ile ilgili projeler hakkında bilgiler veren AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “İl başkanlığımızın 5. Ayı bitti. Bizler AK Parti teşkilatları olarak vatandaşımıza her noktada yardımcı olmak zorundayız. Bu süreç içerisinde birçok bakanımızı ilimizde misafir ettik. Kongremizi tamamladık, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın, kongremizde ifade ettiği gibi Adıyaman-Çelikhan yolunun iyileştirilmesi, Gölbaşı-Adıyaman-Kahta arası hızlı tren projesi, Koçali, Gömükan, Büyükçay, Çetintepe barajlarındaki sürecin hızlandırılması noktasında takipleri olmuştu. Benim de Vekilliğim döneminde gündemimizde olan bu çalışmaları Adıyaman milletvekillerimiz ile belediye başkanlarımızla, il genel meclis üyelerimizle, belediye meclis üyelerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, bütün teşkilatımızla yakından takip ediyoruz.

“Projeleri yakından takip ediyoruz”

Bu hizmetlerin verilmesi içinde büyük bir gayret içerisindeyiz. 300 yataklı Kadın ve Doğum Çocuk Hastanesi projesinin bu yaz mevsiminde temeli atılacak. Eski hastanemizin yerine 150 yataklı bir hastane yapılması projesi de var. Bizlerde bütün bu talepleri milletvekillerimizle paylaşmaktayız. Yapmış olduğumuz istişareler ile Ankara’ya gittiğimizde toplantılarımızla bakanlarımıza, milletvekillerimize, başkanvekilimize bu konuları iletiyoruz” diye konuştu.

“Nöbetçi vekil uygulaması olumlu sonuçlar doğuracaktır”

İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “Projelerin birer birer çözüme kavuştuğunu görüyoruz. Hedefimiz Hizmetlerin muhafaza edilmesi için teşkilat olarak ayda bir defa merkez ilçemiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye meclisi üyelerimiz, genel meclisi üyelerimiz ile beraber il başkanlığımızın koordinesinde bir toplantı tertip etmeye başladık. Bu toplantı sayesinde teşkilatımızda bulunan partililerimiz bu şekilde birbirilerini tanıyacaklar. Bu toplantılarla birlikte güncel meseleleri de beraber değerlendirmiş olacağız. Bu dönemde başlatmış olduğumuz yeni bir çalışma var. Bundan sonraki süreçte bir milletvekilimiz cuma günleri partimizde nöbet sistemine geçti. Bir millet vekilimiz nöbet sistemi dahilinde her Cuma günü ilk teşkilatımızla hemşerilerimizin taleplerini dinleyecek. Bu şekilde taleplerinin takibi için bu çalışmamıza başlamış olduk. Bu durumda hizmetlerimiz daha verimli bir şekilde halkımıza ulaşmış olacaktır. Geçtiğimiz hafta Salih Fırat vekilimiz ile uygulama başladı, bu hafta da İbrahim Halil Fırat vekilimizle devam edecek. Bizler her noktada hemşerilerimizle beraberiz. Afrin’deki hadiselerin üzerine nasıl ki, gidiyorsak Türkiye’nin eski bir Türkiye olmadığını bizler bilincindeyiz. Hizmetlerin Adıyaman’a getirmesi için bütün teşkilatlarımızla beraber Adıyaman’a hizmet edeceğiz. Adıyaman halkının emrindeyiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkanı Zeki Dişkaya ise; “Ak parti il başkanımız sayın Mehmet Erdoğan ve il yönetimimizin değerli isimleri bizleri ziyaret ediyorlar. Tabi ki Mehmet Erdoğan ismi geçmiş dönemlerindeki bilgi, birikim ve hizmetlerinden dolayı bizim açımızdan beklentilerin çok yüksek olduğu bir isim. Kamuoyunun da beklentileri öyle. İnşallah bu beklentileri karşılayacak somut adımları atarlar. Ben kendisinin 5 aylık görev süreci zarfında yapılanları anlattığında bir takım somut adımların atıldığını da anladım. Ankara’ya gidiyorsunuz milletvekilleri koridorlarında insanlar adeta istif istif durumunda ve kuyruklar uzayıp gidiyor. Demek ki bir yerde tıkanıklık var ki insanlar meclise kadar gidebiliyorlar. Nöbetçi vekil uygulaması insanların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretebilmeleri açısından faydalı bir uygulama olacağı kanısındayım. Tabiî ki ilin problemleri bitmez, bu problemler elbette olacaktır. Burada önemli olan problemleri tespiti ve hızlı bir sürede çözülmesidir. Çünkü insanlarımız hizmete susamışlardır.

“Kentin gelişimi için hazırlanan projeler ivedi bir şekilde hayata geçirilmeli”

Özellikle sayın başkandan birinci ricam “İPARD” projelerinin geçirilmesi. Çünkü bu projelerin yürütüldüğü illerin gelişimi daha hızlı ilerliyor ve bu projeler Adıyaman’a büyük katkı sunacaktır. İki, bu kentte tam anlamıyla işlevsel halde bir Halk Eğitim Merkezimiz yok. Mevcut yapı beklentileri karşılamıyor ve bu kente de yakışmıyor. Tam teşekküllü bir Halk Eğitim Merkezinin Adıyaman’a kazandırılması gerekiyor. Bu bizim talebimizdir ve başka kentlere yapılan yatırımlarla kıyaslandırıldığında çok ta büyük bir maliyet olarak görmüyoruz.

“Organize ve sanayi sitelerini dolaşın, işverenlerle, esnaflarla bir araya gelin”

Diğer bir konu da şudur: Organize sanayi bölgesi ve sanayi sitelerinin durumu. Sizden rica ediyorum, organize sanayi bölgesindeki işletmeleri bir gezin, işverenlerle konuşun. Ne iş yapıyorlar, sorunları nelerdir, imalat mı yapıyorlar, Pazar mı bulamıyorlar, depo olarak mı kullanıyorlar, kendileri mi çalıştırıyorlar, kiraya mı veriyorlar? Bir durum değerlendirmesi yapın. Bunu sanayi sitelerinde de uygulayın. Esnaflara gidip sorun, dertlerini dinleyin çünkü görülen ile anlatılan şeyler birbirini tutmuyor. çünkü ortada yanlış giden şeyler var. Ben cemiyetimize yapmış olduğunuz nezaket ziyaretinden dolayı size ve ekinize çok teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …