Erken Seçim mi?

Kimi Adıyamanlılar “erken seçim” istiyormuş.

Sincik İlçesi, sorunlarını çözmekte değil ama AKP’ye verdiği oylarla yeni Türkiye rekorları kırmanın peşindeymiş.

Biri çıkıp sorsa, yapılan seçimin mürekkebi kurumadan, hemen erken seçim istemek de neymiş, diye sorsa, erken seçim diyenler nasıl bir cevap vereceklerdir, bilemiyorum.

Bu ülke koalisyonlara alışmalıdır. Kurulacak yeni koalisyonların 20 yıl öncenin koalisyonları gibi olacağını düşünmek, yönünü, zihnini geriye döndürmektir. Bu ülke sancılı koalisyon dönemleri yaşadı bu doğrudur. Ama tek partili iktidarların “diktaya” yöneldiklerine de tanık olduk.

Medeni ve gelişmiş ülkelerin çoğu koalisyonla yönetilmektedirler.

Bu ülkede insanlar da, siyasi partiler de “uzlaşma” kültürünü kabul etmelidirler, birlikte yaşamanın, birlikte yönetmenin temelinde biri birine tahammül ve saygılı olmak yatar.

Yapılacak yeni bir erken seçimde aynı siyasi tablonun çıkmayacağını kim garanti edebilir.

Böylesi dönemlerde “erken seçimden medet ve kazanç umanların” çoğu hüsrana uğramışlardır.

Ülkeyi yeni maceralara sürüklemenin doğru bir karar olmadığına inanıyorum.

Ve Sincik İlçesi, neyin peşinde bilmek anlamak mümkün değil. Bir lideri, bir partiyi sevebilir, icraatlarını beğenebilir ve destek verebilirsiniz. Ama işi gücü bırakıp, el âlem aferin desin diye gereksiz rekorların peşine düşmek ve bu uğurda verdiğiniz çabanın yörenize hizmet olarak dönmesini dikkate almamak en hafifinden “işini bilmemektir.”

Bu Haberi Gördünmü!

Evet, İşte Öyle

Havalar ılıdı, geceleri serin oluyor. Gecenin serinliği birçok hastalığı da içinde barındırıyor. Sosyal olaylarda olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir