Esnaf dolandırılıyor mu?

 

 

Adıyaman’da son dönemlerde esnaf esnaf dolaşarak iş rehberi hazırlanacağını söyleyen kişilerle ilgili gelen şikayetlerden bıkan AESOB, çareyi resmi sitesinden bir duyuru yaparak, esnafları uyarmada buldu.

Son dönemlerde Adıyaman’da esnaflara dadanan fırsatçılardan dolayı gelen şikayetlerden bıkan Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yöneticileri, kendilerine ait resmi web sitesinde, iş rehberi hazırlanacağı adı altında kendilerine başvurarak anlaşma yapan ve reklam parası isteyen ajans, reklamcı veya şahıslarla hiçbir ilgilerinin olmadığı ve bu tür şahıslara herhangi bir ödemede bulunmamaları konusunda esnaf ve sanatkârlar uyardı.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay’ın, esnafların mağduriyet yaşamamaları için gösterdiği duyarlılık sonucu odaya ait www.adiyamanesob.org.tr adlı internet sitesinin ‘Duyurular’ bölümünde yayınlanan metinden; Esnafların bazı şahısların kendilerini reklamcı veya ajans gibi adlarla tanıtıp reklam ücreti adı altında para istemeleri halinde bunlara itibar edilmemesi, para ödenmemesi, durumun anında yetkili makamlara iletilmesi, böylece olası dolandırıcılık olaylarına karşı uyanık olmaları, aksi halde oda olarak hiçbir sorumluluklarının olmadığı belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi: “Son zamanlarda, kurumumuzun adı veya kurumumuzun adını andıran isimler kullanılarak telefonla veya bizzat esnafımızın iş yerlerine gidilerek, Adıyaman İş Rehberi hazırlamak maksadıyla görüşüldüğü bilgisine ulaştık. Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanlığı olarak İş Rehberi Hazırlamak üzere 2014 yılı içinde hiç bir Ajans, Reklamcı veya Şahıslarla anlaşma yapılmamıştır. Esnaflarımız bu tür kişilere itibar etmemeli, kesinlikle her hangi bir ödeme yapmamalıdır. Esnaflarımızın 0416-216 33 62 telefonu arayarak veya kurumumuza müracaat ederek her türlü bilgiyi en kısa sürede alabilirler.”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir