Esnaf Odası Başkanı Salman “Faizsiz Krediler Esnafı Rahatlatıyor”

Yeni Adıyaman Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Odası Başkanı Mustafa Salman, AK Parti hükümeti dışında geçmişteki diğer hükümetler döneminde faizsiz kredi verilmediğini belirtti.

 

AK Parti hükümeti ile esnafa faizsiz kredi verdiklerini ve kredilerin esnafa büyük katkısını olduğunu açıklayan Salman, “Esnaf kardeşlerimizin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2016’dan itibaren esnaflara can suyu kredisi olarak verdiği kredilerden dolayı şuan da esnaf kefalet kooperatifleri olsun esnaf olsun bu konu da katkı sağlamıştır. Hiçbir hükümet zamanında faizsiz kredi verilmemiştir. 2015 yılından itibaren Adıyaman’da Esnaf kefalet kooperatifleri olarak 10 milyona yakın faizsiz kredi dağıttık. Bu da esnafa katkı sağladı. Önümüzdeki süreçten itibaren esnaf kooperatifleri esnafın sıkıntısı olduğu müddetçe biz burada 0.5 civarında hükümetimiz genelgeleri gönderdiğinden itibaren biz esnafa katkı sağlıyoruz. Bu da 16 senedir. Cumhuriyet kuruldu kurulalı. Esnafa böyle bir destek verilmemiş. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız sağ olsunlar katkılarıyla esnaflara bakış açıları fark olduğundan dolayı destek verdiler. Şuan esnaf kardeşimizin sıkıntısı olduğu müddetçe biz esnaf kefalet kooperatifleri olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi.

 

Mevsim sonu olduğu için esnafın işlerinde biraz da olsa durgunluk olduğunu kışlık sezonun açılmasıyla işlerde hareketlilik beklediklerini vurgulayan Salman, “Yazlık ve kışlık olayından dolayı mevsim sıcak olmasından dolayı giyim mağazaları ve alış veriş merkezleri sıkıntı çekiyor. Okulların açılmasından dolayı eylül ayından itibaren Adıyaman’a öğrencilerin gelmesi memur ailelerin dışarı da olması tabi ki Adıyaman’ın bir katkı sağlıyor.” diye konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir