ESOB Başkanı Ziya Duranay;“Ekonomiye Etkisi Oldu Ama Bizim Zararlarımız Hiç Önemli Değil”

 

HABER: FATİH SEBZECİ

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (ESOB) Başkanı Ziya Duranay,  “Bu felaketin yanında bizim zararlarımız hiç önemli değil. Yeter ki birlik beraberlik içinde bu ülkenin refahı olsun barışı olsun” dedi.

Yaşanan darbe girişimine ilişkin açıklama yapan Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (ESOB) Başkanı Ziya Duranay, “15 Temmuz darbe girişiminde ülkeye büyük bir felaket yaşatılmaya çalışıldı. Bu felaketin yaşanmaması için vatandaşlar, ayağı kalktı. Halkımız, Türk milleti, kürdü, türkü, alevisi ve çerkezi ile bu darbeye dur dedi. Devletimize, babalık yaparak kendini tankın önüne atarak, kendini kurşuna siper ederek bu darbeye, olumsuz duruma karşı darbe girişimini önledi.  Bu şunu gösterir halkımız bu vatana milli iradeye sahip çıktı. Bu Çanakkale ruhunu yaşatmaktır. Çanakkale de olduğu gibi bugünde bu olayları küçümseyemeyiz, büyük bir felaket yaşadık. Halkımıza, esnafımıza buradan çok teşekkür ediyoruz. Bu halka minnettarız devlet olarak. Bundan sonraki süreçte bu ülkeye bu ülkenin huzuru barışına bu ülkenin ekonomisine nasıl faydalı oluruz bunu düşünmek lazım. Herkes bir biri ile kucaklaşarak bir birileri ile barışarak barışık bir şekilde bu vatanın bu vatan hainlerinden bunların planlarına izin vermeyerek bunların planlarını deşifre ederek bu vatana sahip çıktı” diye konuştu.

Ekonominin etkilendiğini ifade eden Duranay, “Bunda tabi ekonomimiz olumsuz etkilendi esnafımız belki sabahlara kadar demokrasi için meydanlarda sabahlara kadar nöbetlerini devam ederek milli iradeye sahip çıktı. Ekonomi alt, üst oldu. Küçük esnaf sanatkarımız bu konuda zarar gördü. Bu felaketin yanında bizim zararlarımız hiç önemli değil. Yeter ki birlik beraberlik içinde bu ülkenin refahı olsun barışı olsun. Biz bu ekonomimizi inşallah düzeltiriz. Devlet bu konuda bize esnafa sanatkara yapılacak ne varsa bundan sonra inşallah güzel adımlar atarak katkıda bulunur. Hep beraber hep birlikte bu kendi ekonomisini sahip çıkmamız gerekiyor. Bankalar bu olayları fırsat bilerek değil de buna katkı sunarak vatandaşa kolaylık sağlayarak esnafın özellikle borçlarında kolaylık sağlaması gerekir. Bağ-kurda da İnşallah bir iğleşme olur. Ekonomi düzelir. Turizm ekonomiyi baltaladılar. Bankalar ile oynamaya çalıştılar” açıklamasını yaptı.

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir