Ev Hanımlarının Yeni Uğraşı “BEBEK”

21. yüzyılda istihdam alanlarına kendilerine oldukça fazla yer bulan ve girişimcilik ruhlarıyla toplumda ekonomik ve siyasi anlamda adlarından sıkça söz ettiren ev hanımları boş durmuyor.

Bir dönem tek işleri temizlik, çamaşır bulaşık ve yemek yapmak olan ev hanımları şu günlerde aile bütçelerine katkı sunmak amacıyla çeşitli uğraşlara yöneliyorlar.

Kamile Yılmaz adındaki vatandaşımız da boş durmak yerine “Adıyaman Gelini” adlı bebekleri yapıp 20 lira karşılığında alıcıyla buluşturarak kadının ekonomik hayattaki etkinliğini biz kez daha gün yüzüne çıkartıyor. “Bebeklerimizin el,ayak,baş kısımları plastikten oluşmakta,ayakları bükülebilir,ayakta durabilir,kırılma dağılma bozulma olmaz” diyen Kamile Yılmaz adındaki vatandaş “  Bebeklerimizin el ve ayaklarını istediğimiz hareketi verebiliyoruz. Kıyafetleri kumaştan oluşmaktadır.  Gelinlik şekline göre sosyo ekonomik yaşantısı ele alınıp, kaç yaşında olduğuna kadar ayrıntılar yer verilmiştir. Bebeğin gelinliğinde parlaklıkta altın ve gümüş teller vardır. Bu aynı zaman da kadının ekonomik statüsünü de yansıtır” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir