Evde Sağlık, Yeni Hizmet Araçlarıyla Daha Kaliteli Hizmet Verecek

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 82. Yıl Ek binasında faaliyet yapan Evde sağlık Bakımı birimi hem personel takviyesi hem de araç takviyesi yaparak hizmet kalitesini daha da artırdı.

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan evde sağlık bakımı birimi sorumlu hekim Dr. Ummühan Çelik, “Evde sağlık hizmetleri kapsamında bugüne kadar kullandığımız hizmet araçlarımızın artık ihtiyaca cevap veremediğini ve halkımıza sunduğumuz hizmet talebinin artması sonucu hem personelimizi sayı olarak arttırdık hem de hizmet araçlarımızı yenileyip daha donanımlı hale getirdik. 1 hekim, 2 teknik eleman, 2 ebe, 1 hemşire, 3 şoför 1 veri hazırlamadan oluşan ekibimiz, bu ekibin kullandığı 2 donanımlı ambulans ve 1 hizmet aracımızla halkımıza aralıksız 7/24 hizmet vermekteyiz” dedi.

Çelik, şöyle devam etti:

“Halkımıza verdiğimiz evde bakım hizmetleri birimi olarak hastalarımızın rutin sağlık takiplerinin yanı sıra ihtiyacı olan hastalarımızın snazogastrik ve idrar sonda değişimi, yara pansumanı, uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaç tedavilerini uygulamaktayız. Hastalarımızı ziyaret etmekle onların evde yalnız olmadıklarını,bizim için önemli ve değerli olduklarını hissetirmeye çalışmamız açısından da psikolojik yönden de hizmet ettiğimizi düşünüyorum. Ekibimiz ve sağlık araçlarımızla günde ortalama 45-50 hastaya hizmet vermekteyiz.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir