Evlenecek Gençler Kara Kara Düşünüyor

Adıyaman’da dar gelirli vatandaşlar yükselen altın fiyatları karşısında altın almak yerine kiralamayı tercih ediyor.

Düğün günü altınlarını takan çiftler, düğünden sonra altınları tekrar kuyumcuya teslim ediyor.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin altın alamaması üzerine kuyumcu esnafı altın kiralama yöntemine başvururken bu durumdan alan da satan da memnun görünüyor.

Kuyumcular tanıdık ve altın alamayan kişilere belirli bir ücret karşılığında altın kiralıyor. Düğün günü altınlarını takan çiftler düğünden sonra altınları tekrar kuyumcuya teslim ediyor.

“Alım gücü olmadığı için böyle bir yönteme başvuruyor”

Adıyamanlı kuyumcu esnafları, Adıyaman’da işsizliğin had sefada olduğunu ve evlenecek gençlerin altın alacak gücü olmadığı için düğün günü için altın kiraladıklarını belirterek, “Millet özel günleri ve düğünlerinde altın takıp fotoğraf çektirmek istiyor. Ama alım gücü olmadığı için kuyumculardan altın kiralıyorlar. Daha önce günde en az 1 set altın satarken şimdi ayda ancak 1 set satabiliyoruz. Bunun nedeniyse vatandaşların satın alma yerine altını kiralamayı tercih etmesidir. İşsizliğin tırmanması vatandaşın alım gücünü de etkiliyor. Bundan dolayı vatandaş altın kiralama yöntemine gidiyor. Altın şu anda alıcı bulmuyor kiralama yöntemi daha mantıklı geliyor. Ama kuyumcular tanımadıkları kişilere altın kiralamıyor. Kuyumcu esnafı bu kiralama işinde 500 ile bin lira arasında para kazanıyor” dedi. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …