FETÖ Darbe Girişimine Tepki

Hür Dava Partisi Genel Sekreteri Mehmet Yavuz;

“30 Yıllık Şeytani Planları, Onun ve Çetesinin Başına Geçirildi”

HABER: FATİH SEBZECİ

Hür Dava Partisi Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada “Bu darbe girişimini bunu biz şahıs bir parti meselesi olarak değil bir millet ve bir memleket meselesi olarak görüyoruz” dedi.

Demokrasi nöbetinin 10’ncü gününde meydanlarda bulunan vatandaşa hitap eden Hür Dava Partisi Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, “Allah-u teala, 30 yıldan bu yana Allahın adıyla insanları kandıran kendilerine kendini emanet etmiş tertemiz gençleri hem dünya hem de ahretini kazanması için çok iyi niyetlerle çok temiz duygularla kendilerini teslim eden gencecik evlatlarımızı birer ölüm makinesi haline dönüştüren bu zulme dur demeyi bu zulüm devam etmez dedi” diye konuştu.

Sıkı yönetim dönemlerini çok iyi bildiklerini ifade eden Yavuz, “Kahramanlık örnekleri gösterdik. Onun için cenabı Allah zulme geçit vermedi. Bir Hadisi şerifte peygamberimiz (a. s) buyuruyor ki;

‘zulüm devam etmez.’ Bizler hürriyet aşığı insanlarız özgürlüğün ne olduğunu çok iyi biliriz. Sıkı yönetim dönemlerinden geliyoruz. Darbeler geleneğinden geliyoruz maalesef ama diyoruz ki böylesi ortamlarda özgürlüklerimiz ortamlardan kandırılmış hürriyetlerimize frangalar vurulmuş her türlü zulme maruz kalmışız zindanlar dolmuş insanlar işkenceden geçirilmiş işte Allah muhafaza böylesi işten girişimi millete yapılan terör operasyon Allah muhafaza başarılı olsaydı. İşte bugün burada toplanan bu aziz insanlar kalbinde Allah korkusu milletinin sevgisi olan bu aziz insanların çoğu Adıyaman stadyumunda bir araya getirilecek ve tepe tepe hepimizi ezeceklerdi. Bu nedenle bizler diyoruz ki bizler ekmeksiz yaşarız ama hürriyetsiz asla” açıklamasını yaptı.

Emperyalist iş birlikçilerine vatandaşın birlik beraberlik için de çok iyi bir cevap verdiğini vurgulayan Yavuz, “ Bize diyorlar kardeşim bu ak parti meselesi değil mi kardeşim hüda par olarak sizene diyorlar. Bizde diyoruz eğer gerçekten bu şahıs meselesi olsaydı eğer gerçekten bu parti meselesi olsaydı doğrudur bizene derdik. Bunun için bunu bir şahıs bir parti meselesi olarak değil bir millet ve bir memleket meselesi olarak görüyoruz. Bunun için bu hayasızca akın bu isyan girişimi ortaya çıktığı ilk dakikalardan itibaren hüdapar olarak alanlara çıktık. Meydanlara çıktık ve emperyalist iş birlikçi darbeye karşı halkımıza hakka ve tarihe karşı görevimizi yerine getirdik.” Şeklinde konuştu.

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir