Fırat, “İfadelerin Hiçbirisi Bana Ait Değil”

AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, bir internet sitesinde kendisi ile alakalı yapılan haberden dolayı açıklamada bulundu.

Fırat yayınladığı tekzipte şunları ifade etti: “www.gergerfirat.com isimli bir internet sitesinde  “Fırat Fırat’a Konuştu” başlığı ile kaynak Haci Boğatekin denilerek benim adım kullanılarak bir haber yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Herşeyden önce haberde kaynak kişi olarak ismi geçen Hacı Boğatekin isimli şahsa ve www.gergerfirat.com isimli internet sitesine bir beyanatım olmamıştır. Adıyaman milletvekilimiz Mehmet Metiner ile ilgili olarak ” ASU TV yetkilileri ile tartıştığını görmediğimi, itiş kalkış olduğunu bilemediğimi ve Mehmet Metiner’ in yemegi terk etmesinin yanlış olduğunu” anlatan kısımlardaki ifadelerin hiçbirisi bana ait değil. Benim kesinlikle bu konu ile ilgili olarak bir beyanım olmamıştır.

Hacı Boğatekin isimli şahıs ile paylaştığım tek husus bir cenazenin minibüs ile Malatya’ ya gönderilmesi meselesidir. Bu görüşmede kullandığım ifadede böyle bir hadiseden haberimiz olmadığı, o anda Gerger’ de bulunmasa bile diğer yerleşim birimlerinde cenaze nakil aracı ve ambulans bulunduğu, bu konuda bir eksiklik varsa milletvekillerimizle beraber bunun telafisi için çalışacağımızdır. Benim söylemediğim ifadelerin bana izafe edilerek haber yapılmasının yanlış olduğunun bilinmesini istiyor ve haberi tekzip ediyorum.”

Haber: M. Demir

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir