Fırıncılar Yanıyooooooor!

Deyim yerindeyse cehennem sıcaklarının etkisi altına aldığı Adıyaman’da vatandaş klimaların önünde bile sıcaktan şikâyet ederken, fırıncı esnaflarımızın hali içler acısı.

Havaların öğle saatlerinde 42 dereceyi bulduğu anlarda neredeyse 50 derece sıcaklıktaki ocak önünde ekmek kavgası veren fırıncı esnaflarımız fedakârca ve şikâyet etmeden çalışmalarına devam ederken, fırınlara ne klimaların ne de vantilatörlerin kâr etmediğini söylediler. Oldukça zor günler geçiren fırıncı esnafımız sıcak havalarda çalışmakta oldukça zorlanırken halkın ekmek ihtiyacını karşılamak için gram gram ter döküp el emeği harcıyorlar. Yaşadıkları sıkıntıyla ilgili olarak konuşan fırıncı esnaflarından Hakan Sevim, işlerinin havaların ısınmasıyla birlikte arttığını, bunun nedeninin ise yaz yemeklerinin genellikle fırınlara gönderilmesi olduğunu söyledi. 37 derece sıcaklığın yanında bir de ocağın başına geçmenin vermiş olduğu sıcaklıkla 50 derece sıcaklıkta ekmek küreği salladıklarının da altını çizen Sevim“ Özellikle tava ve güveç gibi yiyeceklerin fırınlara gönderilmesinin ayrı bir yoruculuk veriyor. Çünkü gün boyu bu sıcağın altında ekmek yetmezmiş gibi bir de yemeklerle uğraşıyoruz. Çok zor şartlara rağmen ekmek paramız için uğraşıyoruz” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir