Firmalarımız İflasın Eşiğine Geldi!

Gazetemizin önceki sayısında yayımlanan “Adıyaman’da hazır beton işiyle uğraşan esnafımız sermayeyi ve ham maddeyi kendi elinde tutan hazır beton üreticisi ÇİMKO ile baş edemez duruma geldi” şeklindeki haberlerimiz ses getirmeye devam ederken ÇİMKO şikâyet edilmek üzere Vali Mahmut Demirtaş ile görüşüldü.

Hatırlanacağı gibi konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman Ticaret Ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, “Maalesef serbest ekonomi sistemi nedeniyle piyasada acımasızca bir rekabet ortamı var. Güçlü olan zayıf olanı ezmeye devam ediyor” derken, Hazır beton işi yapan İş Adamı Orhan Uslu ise “Ben şahsım adına bu konuda şikayetçiyim. Gerekli yerlere başvurumuzu yaptık. Adıyaman’daki hazır beton satıcısı arkadaşlarımızla da bir araya geldik. ÇİMKO’yu Başbakanlık hatta Cumhurbaşkanlığa kadar şikâyet edecektik. Ancak bazı arkadaşlarımız vazgeçtiler. Benim mücadelem devam ediyor. Ortada bir haksız rekabet var. Ortada haksız bir kazanç var. ÇÜMKO kanımızı emmeye çalışıyor. Çimentoyu pahallıya verip Hazır betonu ucuz satıyorlar. Bizler ham maddeyi yani çimentoyu bilindiği üzere onlardan alıyoruz. Beton haline getirip satıyoruz. Onlar ise ham madde ellerinde olduğu için çimentoyu bizlere pahallıya satıyorlar hazır betonu ise ucuza veriyorlar. Ben metreküpünü 85’e mal ediyorum onlarda 85’e satıyorlar. Ben 85’e satsam zarar edeceğim. Bunu bildikleri için bu oyunu oynuyorlar. Bu konuda yetkililerimizden destek bekliyoruz. Aylardır zararına satış yapıyoruz. Birilerinin bu oyuna “dur” demesi gerekiyor” demişti.

Haberlerimizin ardından tekrardan açıklama yapan ATSO başkanı Mustafa Uslu, çimentocu esnafının sıkıntılarını gidermek adına Vali Mahmut Demirtaş’a konuyu aktaracaklarını ve şikayette bulunacaklarını söylemiş ardından önceki görüşme sağlanmıştı.

Görüşmeyle ilgili bilgi aldığımız İş Adamı Orhan Uslu şunları söyledi “Vali Mahmut Demirtaş beyefendi ile görüşme sağlandı. Hazır betoncu iş adamları olarak gerekli şikayetlerde bulunduk. Haksız rekabetin ortadan kalkması gerektiğini söyledi. Valimiz sağolsun gerekli mercilerle görüşme sağladı. Henüz tam sonuç belli değil ancak kısa zamanda bu konu netlik kazanacak ve bizler bu konuyu basın ile paylaşacağız” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir