Futbolla, Engelleri Aşıyorlar

Adıyaman İşitme Engeliler Futbol takım sporcuları, futbol ile engelleri aşmaya çalışıyor.

İşitme Engelliler Türkiye Birinci Lig C grubunda geçtiğimiz yıl sergiledikleri futbol ile kendilerinden bahsettiren takım, bu sezon süper lige çıkabilmek adına antrenmanlara başladı.

Altışehir Hısnı Mahsur stadın da antrenman yapan takımın geçen yıl Türkiye 3’sü olarak lig’i kapattığı ve klasman şampiyonluğu bulunuyor.

Olimpiyat Şampiyonu ve bir dönemin milli takım oyuncusu Takım Başkanı Mahmut Zafer Taştan, engelli arkadaşlarının kendisi gibi milli takım kadrosunda yer alabilmesi ve engelleri aşmaları konusunda yardımcı olabilmek için takıma destek oluyor.

Engelli gençleri spora yönlendirmeye ve hayata kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden Taştan,1997 yılında Dünya Şampiyonu olan Milli Takımın oyuncusu olduğunu ve arkadaşlarına da aynı başarıyı yaşatmaya çalıştığını söyledi.

Adıyaman’ın adını kendi branşlarında dünyaya duyurduklarını belirten Taştan, “Adıyaman’ın adını Futbol ve Basketbolda Türkiye’ye duyurduk. Bu sene inşallah Süper Lige çıkacağız. Antrenmanları sıkı bir şekilde yapıyoruz. Sporcularımız genç ve akıllı. Gezmeye çocukları bırakmıyorum. Spora yönlendirmişiz. Moral veriyoruz. Spora yönlendirmişiz. Moral veriyoruz. Spora veriyoruz. Kulübe geliyorlar değerlendiriyoruz” dedi.

Takımı 2 yıldır çalıştıran Antrenör Bayram Çalışır, Tempolu bir çalışma ile sezonu başladıklarını ve hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade etti.

Takımının desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Çalışır, destek verildiği zaman takımın daha başarılı olacağını söyledi.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir