Gece Yanmayan Sokak Lambaları Gündüz Yanıyor

Adıyaman’da, sokak lambalarının geceleri yapmayıp gündüz saatlerinde yanmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Sokak aydınlatma lambalarının gereksiz yere kullanılması milli servetin israfına neden olduğunu boş yere yanan lambalardan dert yanan vatandaşlar, enerjinin bu kadar kolay harcanmaması gerektiğini söylediler.

Sokak lambalarının gündüz boşuna yandığı belirten vatandaşlar, AKEDAŞ yetkililerini göreve davet ettiler.

Sokak lambaların gündüz yanmasından rahatsız olan vatandaşlar AKEDAŞ’a tepilerini dile getirirken, esnaflar ve vatandaşlar,  “Enerjimize sahip çıkalım. Milli servetimiz olan enerjimizi israf etmeyelim. Devlet bu konuda tedbir almalı. Gündüz vakitlerinde sokak lambaları boşuna yanıyor. Öte yandan Kent merkezinde bazı mahallelerinde ise aylardır sokak lambaları yanmıyor. İnsanlar mumla sokaklarda dolaşıyor” dediler.

Kentte bulunan bir çok parkta sokak lambaların gece yanmadığını vurgulayan vatandaşlar, şunları söylediler:

“Maalesef gündüz yanan sokak lambaları maalesef geçe bir çok noktada yanmıyor. Ailelerimiz sokağa çıkarken tedirgin oluyor. Biliniyor ki son günlerde özellikle madde bağımlılarının artmasıyla ve madde bağımlıları özellikle karanlık mekanları tercih etmesi insanlarda rahatsızlık yaratmaktadır. Çocuklar geceleri sokağa çıkamama durumuna gelirken, bizler vatandaş olarak şunu belirtmek istiyoruz, bir an önce milli servetimiz olan lambalarımızın kontörlünü sağlamalarını ve gündüz yanmaması konusunda tedbir alınması, gündüz lüzumsuz yere yanan lambalar park ve bahçelere döşenmesi gerekiyor. Bu konuda konun muhataplarını göreve davet ediyoruz”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir