Genç Çifçi Projelerinde Hayvan Dağıtımı Devam Ediyor

Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı-Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesi kapsamında Merkez (5), Gölbaşı (1), Kahta (3), Samsat (2), Gerger (2) ve Besni (3) ilçelerinde bulunan “Küçükbaş İvesi Koyunu Hayvan Hibesi” proje konulu hak sahibi Genç Çiftçilerin hayvanları 10-11 Kasım 2016 tarihinde İl/İlçe Müdürlüğü yetkili personeli eşliğinde teslim edildi.

Her bir proje sahibine 38 dişi 2 erkek olmak üzere 40 adet İvesi ırkı küçükbaş hayvan teslim edildi. Toplamda 16 Genç Çiftçiye 640 küçükbaş İvesi Koyunu teslimatı yapılmış oldu.

Hayvan dağıtımını yerinde kontrol eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, “Genç Çiftçilerimizin hayvanlarını teslim alırken yaşadığı mutluluğa şahit olmak, yoğun çalışmalarımız neticesindeki tüm yorgunluğumuzu aldı. En az onlar kadar bizleri de mutlu etti. Kendilerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu projeler sayesinde köylerimizde istihdam artarak çığ gibi büyüyen bir ekonomik katkı sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Irkları ve cinslerine göre bakanlık tarafından belirlenen takvim ve sevkiyat programı çerçevesinde Genç Çiftçi Hibe desteğine hak kazananların hayvanları teslim edilmeye devam edeceği bildirildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir