Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvanları Dağıtıldı

Besni ilçesinde “Genç çiftçiler hibe projesi” kapsamında girişimcilere hayvanları dağıtıldı.

Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya, yaptığı açıklamada, bir projelerinin daha hyat bulduğunu bildirdi.

Tarım bakanlığı tarafından desteklenen “Genç çiftçiler hibe projesi” kapsamında ilçe ve köylerinde maddi durumu iyi olmayan genç üretici ve çiftçileri geleceğe hazırlamak, kendi işletmelerini kurmak amacıyla 280 adet küçükbaşın tesliminin 7 vatandaşa yapıldığını aktaran Kaya, şunları kaydetti:

“Yüzde 100 ve tamamı devlet tarafından hibe edilen projede 3 yıl boyunca hiçbir şekilde satmama ve başkasına devretmeme şartı getirilmiştir. Bununla beraber 74 büyükbaş önümüzdeki günlerde belirlenen üreticilerimize yine hibe kapsamında dağıtılacaktır. Ayrıca 2 üreticimize arıcılığı geliştirme kapsamında kovan dağıtımı, 5 çiftçimize modern meyve ve sebze bahçesi oluşturma amacıyla “bahçe kapama” önümüzdeki günlerde teslimi yapılacaktır. Projenin verimli olması ve amacına ulaşması için , tüm aşamalar ziraat mühendislerimiz ve veterinerlerimiz tarafından takibi yapılacaktır. Önümüzdeki yıl belirleyeceğimiz üretici ve çiftçilerimizle projemiz büyüyerek devam edecektir. Yapılan bu projeler Besnimizde tarım ve hayvancılığı artırmak, modern tarımı geliştirmek için tüm projeler tarafımızca takip edilecektir. Herşey üreten, çalışan,emeğini topraktan kazanan azimşehir Besni’mizin çalışkan çiftçileri ve üretici için”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir