Genç Memur Sen Kuruldu

Genç Memur Sen’in, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve yönetim kurulunun öncülüğünde, Memur Sen Konfederasyonu bünyesinde 2012 tarihinde kurulduğunu söyleyen Genç Memur Sen İl Temsilcisi İrfan Dost, “Genç Memur Sen; tüm vatandaşların devlet imkânlarından eşit şekilde yararlandığı, medeniyet köklerinde var olan değerleri idrak etmiş, daha özgür, müreffeh, mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye’yi var etmeyi amaçlayan ve bu bilinçle genç nesiller yetiştirmeyi misyon edinmiştir” dedi.

Genç Memur Sen’in kuruluşu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Genç Memur Sen İl Temsilcisi İrfan Dost şunları kaydetti; “Genç Memur-Sen, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve yönetim kurulunun öncülüğünde, Memur Sen Konfederasyonu bünyesinde 2012 tarihinde kuruldu. Genel Merkezi Ankara olup, genel başkanlık görevini Eyüp Beyhan yapmakta. Adıyaman’da da Genç Memur Sen, Memur Sen İl Başkanı Gaffari İzci ve diğer il başkanlarımızın öncülüğünde ve destekleriyle kuruldu. Kökü mazi, gözü ati olan Genç Memur Sen, temel insan hak ve özgürlüklerine dayanan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, millet iradesine de, milletin seçtiği idareye de saygı gösterilen, katılımcı demokrasinin yerleştiği, özgür birey ve sivil toplum örgütlerine gerçek anlamda var olması, düşüncesiyle üretip teklifler sunma hakkının tanındığı bir ülke idealiyle ülkesinin hak ve menfaatlerini savunan gençlik kuruluşudur. Kimsenin ötekileştirilmediği, farklılıkların zenginlik olarak kabul edildiği, demokratik, sosyal, hukuk devleti olmanın gereği olarak her vatandaşın devlet imkanlarından eşit şekilde yararlandığı bir ülke için mücadele etmek ve bu bilince sahip yeni nesiller yetiştirme prensibiyle kurulmuştur. Sahip olduğu medeniyet köklerine yaslanan bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Memur Sen kamuda çalışan, üniversite öğrencisi ve lise öğrencilerine yönelik çalışmaları olup yaş sınırı 35 ve altıdır. Tüm gençlik kuruluşlarına çatı kuruluş olma amacındadır. Teşkilatlanmalarımız, kucaklayıcı, birleştirici ve ötekileştirmeyen bir anlayışı temel ilke edinmiştir.”

“Genç Memur Sen ilk faaliyetler olarak Mısır için direniş, insanlık için diriliş mitingi ve 12 Eylül darbesinin yıldönümünde TRT Radyosu önünde gençlerle bir araya gelip darbeyi protesto etmiş, R4BİA platformunda aktif görev alarak “Gençlik darbeye direniyor” eyleminde öncülük yapmış, duruş ve tavrını demokrasiden yana koyarak Türkiye’deki gençlik hareketine öncülük etmiştir” diyerek sözlerine devam eden İrfan Dost şöyle dedi; “Genç Memur Sen tüm vatandaşların devlet imkanlarından eşit şekilde yararlandığı, medeniyet köklerinde var olan değerleri idrak etmiş, daha özgür, müreffeh, mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye’yi var etmeyi amaçlayan ve bu bilinçle genç nesiller yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Memur Sen il temsilciliği bünyesinde kurulan Genç Memur Sen olarak, teşkilatlanma çalışmalarıyla beraber gençlere yönelik birçok proje yapmayı amaçlıyoruz. Bu etkinliklerimizin temel amacı milletle ve değerleriyle barışık, kültür ve medeniyet değerlerimizin inşasını hedef edinen, güçlü, huzurlu, demokratik bir Türkiye hayali kuran, hayalden öte bunu aksiyona dönüştüren gençler yetiştirmektir. Bu yöndeki eğitim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalarımızda başta sivil toplum kuruluşlarının gençlik örgütleriyle ve ilimizin bütün yöneticileriyle istişare ve diyalog içerisinde olacağız. Bu amaçla Genç Memur Sen teşkilatımızın ilimize, gençliğimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir