GENÇLER BU HABERE DİKKAT!

“Artık Askerlik Şubesine Gitmeden “E – Yoklama” Üzerinden Askerlik Yoklamanızı Gerçekleştirebilirsiniz.”
Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri Projesi”nde hayata başladı.
Buna göre, askerlik çağına giren yükümlüler askerlik yoklaması işlemlerini artık E-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Manisa ve Ankara’daki pilot uygulama sürecinde yapılan teknik ve uygulamaya yönelik düzenlemelerin ardından söz konusu hizmet 14 Mayıs’tan itibaren ülke genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da hizmete başladı.
Yapılan bu yeni hizmet sayesinde; yoklama işlemi için gerekli olan bilgi formları e-Devlet üzerinden doldurulabilecek. Bu formları daha sonra aile hekimininize götürerek onaylatabileceksiniz. Yoklama hizmetinin yanında sağlık muayenesi için gerekli olan işlemleri de e-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.
Askerlik Yoklaması hizmeti sayesinde; askerlik şubesine gitmeden hızlı bir şekilde işlemleri internet ortamından yapmak büyük kolaylık sunacak. Ayrıca bu proje sayesinde aile hekimleri daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde askerlik yoklaması ve sağlık muayenesi işlemlerini yapabilecek.
e-Devlet, yeni hizmetleri ile özellikle kamu alanındaki işlemleri hafiflettiği gibi maliyetleri de düşürüyor. Önümüzdeki dönemde yeni duyurulacak olan hizmetler sayesinde, e-Devlet’in daha kullanışlı olacağını tahmin ediyoruz. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Başkan Dağtekin Abonelerin Şikayetini Dile Getirdi 

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, elektrik dağıtım şirketi tarafından yapılan abone yenileme işlemiyle …