Gençlerden Engelliye Akülü Araba  

 

Adıyaman’da gençlerin yardım kampanyasına duyarlı olan bir yardımsever, engelli bir yetim çocuğa akülü araba hediye etti.

Adıyaman Merkeze bağlı Doyran köyünde oturan ve babası olmayan Mehmet için gençler tarafından akülü araba hediye edildi.

Paylasmakenbuyukmutluluktur grubunun sözcüsü Demet Haras, yaptığı açıklamada, il genelinde yardıma muhtaç aileler için sürekli sosyal medyadan kampanyalar yaptıklarını söyledi.

Gençler olarak onların yardımına koştuklarını anlatan Haras, yardım çağrılarına hayırsever insanların duyarsız kalmadığını vurguladı.

Bu kapsamda Doyran köyünde bir yetim çocuğa yardım götürdüklerini aktaran Haras, şunları kaydetti:

“Paylasmakenbuyukmutluluktur” ekibi olarak Adıyaman Doyran Köyünde bulunan engelli kardeşimiz Mehmet’in istediği akülü arabayı takipçimiz tarafından ona teslim ettik. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırseverimiz Mehmet’in akülü araba ihtiyacını karşılayıp onun mutluluğuna neden oldu. Doğuştan engelli olan Mehmet, annesi tarafından terk edilince ablası ve nenesiyle birlikte yaşamakta. Babasını kaybedince bütün sorumluluk ablasına kalmakta, bir nebzede olsa ona yardımcı olmak, destek olmak amacıyla akülü arabasını ulaştırdık”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir