Gençliğin Ağabeyi Türkiye’yi Karış Karış Geziyor

Meclisin En Genç Siyasetçisine Büyük İlgi

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Türkiye’yi karış karış gezerek referandum sürecini ve vatandaşların neden evet demeleri gerektiğini anlatıyor.

Parti teşkilatının yanı sıra memleketinde de çalışkanlığıyla sevilen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, zaman zaman Cumhurbaşkanı’na ve TBMM Başkanı’na vekalet ediyor olması sadece Adıyamanlıların değil tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurdu.

Gençliğin ağabeyi olarak değerlendirilen Aydın, meclisteki oturumlarda tarafsız, objektif duruşuyla bütün partiler tarafından takdirle karşılanırken, Türkiye’nin sevgisini kazandı. Adıyamanlı hemşerilerinin büyük desteğini arkasına alan Aydın, şimdi de referandum çalışmaları için ülkenin çeşitli yerlerinde milletle bir araya geliyor.

Memleketi Adıyaman’da çalmadık kapı bırakmayan meclisin en genç siyasetçisi Aydın, Malatya, İzmir, Adana, Mersin, Şanlıurfa gibi bir çok ili gezerek vatandaşlarla bir araya gelerek süreci anlattı.

Vatandaşlara neden evet demeleri gerektiğini anlatan Ahmet Aydın, vatandaşların sevgi seliyle karşılaşıyor.

AK Parti hükümetinin kuruluşundan bu yana partinin bir çok kademesinde yer almış ve şuanda da TBMM Başkanvekili olan Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine vekalet ederken Adıyamanlılar tarafından büyük sevinçle karşılanırken, çalışmalarıyla büyük başarı gösterdi.

İZMİR

İzmir programı kapsamında Buca ve Balçova ilçelerinde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya gelen Aydın, CHP’nin kalesinde referandumu anlattı ve ana muhalefeti kalesinde adeta yıktı.

ŞANLIURFA

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Şanlıurfa’da yeni Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı.

Aydın, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve bir vakıf tarafından ortaklaşa düzenlenen yeni Cumhurbaşkanlığı sistemini konulu konferansta konuştu. Ülkenin koalisyon hükumetleri döneminde yaşadığı sıkıntılara değinen Aydın, Türkiye’nin artık ipleri Avrupa’nın elinde olan bir ülke olmadığını vurguladı. Yeni sistemle birlikte her şeyin daha da güzel olacağını söyleyen Aydın, Şanlıurfalıların 16 nisanda büyük oranda evet diyeceğini belirtti.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın konuşmasının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile birlikte salondaki vatandaşların referandum la ilgili merak ettikleri sorulara cevap verdi.

MALATYA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, halk oylaması çalışmaları kapsamında bulundukları Malatya’da, merkez Yeşilyurt ilçesine bağlı Topsöğüt Mahallesi’ndeki bir düğün salonunda vatandaşlarla bir araya geldi.

ADANA

Adana’da ki çalışmaları kapsamında Adana OSB’deki fabrikalarda çalışan işçilerle bir araya gelen TBMM Başkanvekili Aydın referandumu anlattı.

Seyhan ilçesindeki Kıbrıs caddesinde bulunan esnafları gezerek destek isteyen Aydın’a Adanalılar büyük ilgi gösterdi. Adana’da bulunan Adıyamanlılarla da bir araya gelen Aydın, hemşerileriyle hasret giderdi.

MERSİN

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği üyeler arası kaynaştırma yemeğinin 6’ncısını düzenledi. Toplantının bu haftaki konuğu TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın oldu. Toplantıya, Mersin GİAD eski başkanlarından Mehmet Alper Gürsoy ve Mehmet Karalar da katıldı.

TBMM Başkan Vekili Aydın, kentte aktif olarak çalışmalarını sürdürerek fayda sağladığı için Mersin GİAD’ı kutladı. Toplantıda referandum süreci ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin bilgiler veren Aydın, mevcut anayasanın sivil inisiyatif eliyle yapılan bir anayasa olmadığının ve darbeci bir ruhla hazırlandığının altını çizdi.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir