Geri Dönüşümde Örnek Uygulama

Gölbaşı Belediyesi tarafından uygulanan geri dönüşüm projesi ile artık her sokaktan ambalaj atığı toplaması yapılabilecek. Minik geri dönüşüm araçlarıyla girilmedik sokak kalmayacak.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yaptığı açıklamada, dönüşüm atıkları, çevre dostu şarjlı araçlarla toplanmaya devam edeceği bilgisini vererek “geri dönüşüme büyük önem veren Gölbaşı Belediyesi, geri dönüşüm atıklarını toplarken de çevreyi korumaya devam ediyor. Şarjlı araçlar aynı zamanda sessiz çalıştığı için, çevreyi de rahatsız etmiyor. Bu sebeple şarjlı araçlar vatandaşlar tarafından beğeni topluyor.”dedi.

Başkan Özdemir, açıklamasında şu bilgileri verdi:

“Özellikle araç trafiğine kapalı olan bölgelerde kullanışlı olan araçlar, vatandaşların da ilgisini çekiyor. Vatandaşlar, “geri dönüşüm atıkları toplanırken bir de çevre dostu aracın kullanılması Gölbaşı’ nın çevre dostu bir belediye olduğunu gösteriyor’’ diyerek memnuniyetlerini ifade ediyor. Geri dönüşüm hizmetlerimiz iki vardiya olarak gece 22.00′ a kadar devam edecek.” Vatandaşların geri dönüşüme katkı sağlamak istemesi durumunda belediyemiz birimlerine haber vermesi yeterli.  Görevli arkadaşlar kâğıt, plastik ya da cam ürünlerini gelip alırlar.”

Ambalaj atıklarının kaynağında toplanmasının çok üzerinde durulduğunu, Avrupa’da yıllardan beri yapılmakta olan bir faaliyet olduğunu ifade eden Başkan Özdemir, geri dönüşümün son yıllarda da Türkiye’de ciddi bir şekilde kavrandığını ve ambalaj atıklarının diğer evsel nitelikli çöplerden ayrı olarak ekonomiye kazandırıldığına vurgu yaptı.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir