Gezici Kütüphane Aracı Köylü Çocukları Mutlu ediyor

 

Adıyaman’ın köylerinde kitap okumaya çalışan yurttaşlarımızın ve özellikle çocukların kitap okuma eksikliğini gideren İl Halk Kütüphanesi bünyesindeki gezici kütüphane hizmet vermeye devam ediyor.

1971 yılından beri Adıyaman’da gezici kütüphane olarak hizmet veren aracın yenilenmesiyle birlikte hizmetteki kalitenin arttığı bildirilirken, vatandaşlar gezici kütüphanenin tüm köylere gitmesi gerektiğinin altını çizdiler. Adıyaman il merkezi, 15 mahalle ve semt, kırsal kesimde 20 köy ve kasaba olmak üzere toplamda 35 yerleşim birimine 15 günde bir dönüşümlü olarak hizmet veren aracın daha etkin bir şekilde devam etmesi gerektiğini belirten vatandaşlar “ Bu araç ilimizin en önemli aracı bize göre. Sonuçta bilgi kültür taşıyor” dediler.

Hatırlanacağı gibi aracı ilimize tahsis eden dönemin Kültür ve Turizm bakanı Ertuğrul Günay “ Adıyaman iline ilk gezici kütüphane aracı tahsisi, Bakanlığımızca yatırım yoluyla 1989 yılında satın alman aracın gezici kütüphaneye dönüştürülmesi ile 1990 yılında gerçekleştirilmiştir. Adıyaman ilinde 1990 yılından bu yana hizmet veren gezici kütüphane aracının yenilenmesi 2006 yılında gündeme gelmiş, ancak Başbakanlık Tasarruf Tedbirleri Genelgesinin yeni araç alımlarına imkan vermemesi nedeniyle Adıyaman iline yeni bir gezici kütüphane aracı sağlanamamıştır” demişti.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir