Girişimcilik Kursları İlgi Gördü!

Adıyaman’da son yıllarda kurum, kuruluşlar tarafından açılan girişimcilik kursları vatandaşların ilgisinin görmeye devam ediyor.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açılan kurslar devam ediyor.

Kurslara katılan vatandaşlar, hayallerindeki iş yerlerini açabilmek adına kurslara katılıyor. Herkesin bu kurslara katılabileceğini ifade eden Duranay, girişimcilik kurslarına ilginin çok olduğunu vurguladı.

Kendi işinin sahibi olmak isteyen genç, yaşlı herkesin kurslara katıldığını ifade eden Ziya Duranay, ellerinden geldiği kadar kurslara katılan gençlere yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

Kredi desteklerinin çok iyi olduğunu ifade eden Duranay, KOSGEB Müdürü Şükrü Mısır’lıya desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini açıkladı.

Bu belgeyi alabilmek için herkesin katılabileceğini belirten Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ziya Duranay,“Girişimcilik kurslarımız devam ediyor. Bu girişimcilik kurslarında daha önce 72 saatten şuanda 30 saate düştü. Bu belgeyi alan kursiyerlerimiz işyeri açtığında 50 bin hibe, 100 bin kredi adı altında bir destek vermekteler. Bunları da KOSGEB arayıcılığıyla proje yürüterek danışma firması ile daha kolay bu hizmeti görebilmekteler. Bizim kurslarımız devam ediyor. Gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla bu kurslarımızı devam ettiriyoruz. Esnafımız kursa katılmak isteyen vatandaşlarımız bu kurslara katılabilir bu belgeleri alabilir” dedi.

Duranay, “Tabi dediğim gibi bu belgeyi aldıktan sonra 50 bin hibe 100 bin krediden yararlanabilir. Daha önceden büyük bir yoğunluk vardı. Yoğunluktan dolayı biz bunları kuraya tabi tuttuk. Şuanda biraz azaldı. KOSGEB Müdürümüz Şükrü Mısır’da bu konuda kendi kurumunda kurs vermeye başladı.  İşkur ile anlaşarak 3 sınıfa kurs verdik. Bunlar olunca kalabalık biraz azaldı. Fakat şuanda yine de talep var. Vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir