“Göçün Sorumlusu PKK ve PYD’dir” “ İsrail Küstahlık Yapmıştır” “ Başörtüsü Zulmü Bitmiştir”

Son Günlerin Revaçta Partisi Hüda Par’dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

 Hüda Par (Hür Dava) Partisi Adıyaman İl Sekreteri Mustafa Atıcı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kobani olaylarından genel seçimlere kadar birçok konuda açıklamada bulunan Atıcı “

ABD ve müttefiklerinin koalisyon oluşturarak Irak ve Suriye’ye müdahale ettiği bir zamanda muhalif grupların birbirleriyle çatışmalarını doğru bulmuyoruz” dedi.

Kobani’deki göç ve savaş ile ilgili konuşan Atıcı “ Suriye’de Esad rejiminin güçten düşmesi sürecini başlatan iç savaş sürecinde, muhalif unsurların birbirleriyle çatışarak kendilerine alan açma stratejisi güttükleri görülmektedir. Esad rejimi yerine silahlarını birbirine doğrultan muhalefet güçlerinin, değişken dost- düşman algısı ile ittifaktan çatışma sürecine çok kısa süre içinde geçişler yapabildiği de vakidir.

“Nihayet Başörtüsü Zulmü Bitti”

Eğitimde baş örtüsü serbestliğine de değinen Hür Dava Partisi İl Sekreteri Mustafa Atıcı “ Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte eğitime dair kronik problemle yüzleşmekteyiz. Başörtüsü yasağının, yapılan bunca yıllık zulüm ve mağduriyetlerden sonra nihayet  fiili olarak son bulması olumlu ve sevindirici bir gelişme olmuştur.

“Mescidi Aksa’ya Yapılanlar Kabullenemez”

Son günlerde ülke gündemini damgasını vuran Mescid-i Aksa ile ilgili de açıklamalarda bulunan Hüda Par Adıyaman İl Sekreteri Mustafa Atıcı, “Suça karşı cezanın genelleştirilmesi terör şebekesi İsrail’in ilk kez yaptığı bir ihlal değildir. 2 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği son Gazze saldırısında da İsrail azılı bir terör örgütü olduğunu bir daha ortaya koymuştur. Bir Hahamın öldürülmesinin bahane edilerek Mescid-i Aksa’nın Müslümanlara kapatılması ancak terör devleti İsrail’in yapabileceği bir küstahlıktır. Suça karşı cezanın genelleştirilmesi terör şebekesi israil’in ilk kez yaptığı bir ihlal değildir. 2 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği son Gazze saldırısında da israil azılı bir terör örgütü olduğunu bir daha ortaya koymuştur. 1 haftadır süren gerginlik sonrasında israil askerleri necis postallarıyla mukaddes Aksa’ya girmesi dünya Müslümanlarının kabul edebileceği, sineye çekebileceği bir şey değildir”

 

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir