Gölbaşı Belediyesi’nden Örnek Davranış

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne talimat vererek böcek, kedi ve köpeklerin su ve mamaya daha kolay şekilde erişimlerini sağlamak adına, parklara beslenme terminallerini yerleştirdi.

Gölbaşı Belediyesi, parklarda bulunan otomatik su kaplarının yanına mama kapları da yerleştirdi.  Böylece sokakta yaşayan can dostlarımızın daha hijyenik bir ortamda ve kontrollü beslenmeleri sağlanması hedeflendi.

Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerine önem veren Gölbaşı Belediyesi, sevimli dostlarımız kediler için ilçedeki parklara mama kabı da koydu.

Bayraklı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “göreve geldiğimiz günden bu yana hayvan severlerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu dünyada, can dostlarımızla birlikte yaşıyoruz. Hepimizin kapısının önünde bir kedisi vardır. Şimdi onlar için parklarımıza mama kabı da koyduk. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bu noktada hayvan severlere de önemli görevler düşüyor. Bu kapları boş bırakmayalım. Markete alışverişe gittiğimizde onları da unutmayalım. Sokak köpeklerini kısırlaştırarak kontrolsüz üremenin önüne geçiyoruz. Uzmanlar da bunu tavsiye ediyor. Kısırlaştırma işlemi ile birlikte can dostlarımız birçok hastalıktan da korunmuş oluyor.”dedi.

Haber: Mediha Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir