Gölbaşı Devlet Hastanesinde Bilgisayarlı Tomografi Dönemi Başladı

Gölbaşı Devlet Hastanesine alınan Bilgisayarlı TomografiCihazı (BT), kurulum ve teknik personelin eğitimi sonrasında Gölbaşı Halkına hizmet vermeye başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Selim Kuşağlı yaptığı açıklamada;

“Gölbaşı Devlet Hastanesinde 16 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi cihazı kurularak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Hastanemizde kurulan Tomografi Cihazı ile hastalarımızın dışarıya sevkine gerek kalmayacak ve bulunduğu bölgede daha nitelikli görüntüleme hizmetinin verilmesi sağlanacaktır. Kurulumları tamamlanmış ve hizmete sunulmuş olan Tomografi Cihazı Acil ve Travmatik vakaların teşhis ve tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Alınan bu cihazla birlikte ilçemizde sağlık hizmeti veren hastanemizin kapasitesini ve niteliğini yükseltmiş bulunuyoruz” dedi.

Kuşağı, sağlık alanında teknolojik yeniliklerle birlikte devletimizin tanıdığı imkânlar dâhilinde ihtiyacın karşılanması ve sürecin hızlandırılmasını sağlayarak yakın desteklerini gördükleri başta TBMM Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın olmak üzere Adıyaman Milletvekillerine, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’e ve Adıyaman KHB Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz’e teşekkür etti.

Haber: İpek Işık

Bu Haberi Gördünmü!

BİRİLERİ BU YANGINA DUR DEMELİ! Adıyaman Karadağ’ı Kimler Tarafından Yakılıyor ?

Adıyaman’ın Kuzeyinde bulunan Karadağ Ormanlık alanda son bir haftada 7 defa yangın çıktı. Adıyaman Karadağ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir