Gölbaşı TÜBİTAK Projesinde Bölge Birincisi Oldu

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i TÜBİTAK’ın düzenlediği 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kemal Karagöz, alkollü araç kullanımının engellenmesi projesinde Fizik dalında bölge 1.si ziyaret etti.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdür Ali Şeyh Özdemir, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından 2016-2017 yılında düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge yarışmasında Fizik alanında birinci olan Gölbaşı Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi Kemal Karagöz’ü tebrik ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ziyaret eden Kemal Karagöz, bölge finallerinden Fizik alanında birinci olarak çıktığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek bölge genelinde 611 projeden 100 projenin bölgeye geldiğini ve bunlardan da 38’nin Fizik dalında yarışmaya katıldığını söyledi.

Karagöz, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“Yaptığım sensör ve yazılımlarla sürücünün alkollü olup olmadığını kontrol ediyoruz. Araç, sürücünün durumuna göre kendi kendini park ediyor.

Malatya’da önce halka açık olarak stantta sunum gerçekleştirdim. Sonra jüriye ayrı bir sunum yaptık. Yaptığımız sunuma göre değerlendirme yapıldı. Değerlendirme sonrasında ise Malatya’da Fizik alanında bölge birincisi oldum.”

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, başarısından dolayı Kemal Karagöz’ü tebrik etti.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Dağ Bisikleti Yarışında İlk Üç Kürsüsüne Adıyaman Çıktı 

Hatay’ın Altınözü ilçesinde 27-28 Ekim tarihlerinde 2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında Zeytin Kupası Dağ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir