Gölbaşında Yatırımlar Yerinde İncelendi!

Adıyaman’da göreve başladıktan sonra il ve ilçelerin sorunlarını yerinde görmek üzere ilçe gezilerine başlayan Vali Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat’la birlikte Gölbaşı ilçesini ziyaret ederek devam eden yatırım ve projelerle ilgili kamu ve STK temsilcileriyle bir istişare toplantısı düzenledi.

Vali Erin ve beraberindeki heyeti ilçe Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ve ilçe yöneticileri karşıladı.

Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, ilçenin tarihi, kültürü, coğrafyası ve kamu yatırımlarının mevcut durumu ile ilgili Vali Erin ve Adıyaman Milletvekillerine bir brifing vererek, ilçenin ihtiyaç ve sorunları ile ilgili bir sunum yaptı.

Brifing sonrası bir açıklama yapan TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bugün Besni, Tut ve Gölbaşı ilçelerimizde çok çeşitli değerlendirmelerde bulunduk. Belirli zaman ve aralıklarda kamu ve STK temsilcilerinin bulunduğu bir ortamda o ilçenin sorunlarını masaya yatırarak, ortak aklı harekete geçiriyoruz. İhtiyaç ve sorunlarla ilgili bilgi alıp, çözüm noktasında ne yapabilirizi tartışıyoruz. Buralardan aldığımız tüm öneri ve tavsiyeleri Ankara’da Milletvekili arkadaşlarımızla sorunları önceliğine göre tasnif edip  bir değerlendirme yaparak, bunun muhasebesini yaparak ilgili Bakanlıkları ve üst düzey bürokratları ziyaret ederek bu sorunlara çözüm arayacağız. Adıyaman adına bugüne kadar ne kadar götürsek götürelim bizlere bütün kapılar açılmaktadır” dedi.

Adıyaman’da göreve başladığım ilk günden bugüne sabahtan başlayıp, sahurlara kadar hiç yorulmadan, bıkmadan, büyük bir mutlulukla Adıyaman il ve ilçelerini Sayın Milletvekillerimizle birlikte gezerek, sorunları ve çözüm önerilerini görüştüklerini dile getiren Vali Abdullah Erin ise, “Bu kapsamda Kahta ilçesiyle başlayarak, bugünde Besni, Tut ve Gölbaşı ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün çok verimli bir gün geçirdik. Besni ve Gölbaşı ilçelerimizde ilçe kaymakamları ve STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu bir ortamda sorun ve sıkıntıların çözümüne yönelik bir brifing aldık. Bugün Allah için ne yaptınız denildiğinde, bugün Allah’a karşı olan vazifemizi ve Adıyaman’a karşı olan sorumluluğumuzu vicdanen yerine getirdik. Bundan sonra da görev yaptığımız süre içerisinde bir Vali olarak çalışma arkadaşlarımızla her günümüz bugün gibi olacaktır. Daha öncede ifade ettiğim gibi, hizmet anlamında gece gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeden 24 saatin ötesinde bir saat daha varsa bunun arayışı içinde bu milletin hizmetkârı olacağız” diye konuştu.

Toplantı sonrası Vali Abdullah Erin ve Adıyaman Milletvekilleri, Gölbaşı Belediyesinin düzenlediği iftar yemeğinde vatandaşlarla buluştu. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir