Gözlerimiz Yaşardı!

Adıyaman’da yaşayan yoksul bir vatandaş ekmeğini çöpten çıkararak, israfçılara adeta yaşam dersi verirken, utanç verici görüntüleri çeken haber ekibimizin de gözleri yaşardı.

Çöp konteynırlarından bulduğu ekmekleri evinde katık edip malzemeleri satarak geçimini sağlayan yaşlı adam dilenmek yerine bu zorlu işi yaptığını söyledi.

Adıyaman’ın en işlek caddelerinden birinde Çöp kutusunda ekmek arayan yaşı 80’i aşkın olan Adamın utangaç halleri görenlerin yüreğini burktu. Yapılan çeşitli sosyal araştırmalarda yaklaşık 20 bin kişinin açlık sınırı altında olduğu tespit edilen Adıyaman’da çöplere atılan atık maddeler yoksul vatandaşların geçim kapısı oldu.

Akşam saatlerinde Adıyaman’ın yoksul mahallelerinden olan Bahçelievler mahallelerinde çöp konteynırlarının yanına yaklaşan yaşlı bir adam önce yoldan geçen vatandaşların uzaklaşmasını bekledi ardından da çöp konteynırlarına eğilerek yiyecek ekmek aramaya başladı. Bir süre konteynır içerisinde bulunan çöpleri karıştıran yaşlı adam, yoldan geçen vatandaşlar yaklaştığında ise çöpten uzaklaşarak kimsenin kendisinin bu halini görmesini istemeyen bir halle bekledi.

Olayı uzaktan görenlerin yüreklerini burkan manzara bir müddet sürdü. Çöp konteynırı içerisinden bulduğu ekmek parçalarını yanında getirdiği poşete koyan yaşlı adamın ilerlemiş yaşına ve iki büklüm haline rağmen bu durumda olması çevrede olayı gören vatandaşları hayrete düşürdü. Cadde üzerindeki esnaf ve vatandaşlar da yaşlı kadını tanıdıklarını ancak bu durumunun nedenini bilmediklerini söyledi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir