Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “İmam Hatipli bir Cumhurbaşkanını İçlerine Sindiremediler”

 

Eğitimcilerle bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, eğitimcilerin sorunlarını dinleyip, onlarla fikir alışverişinde bulundu.

Adıyaman Belediyesi TOGEM Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Halil Fırat, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Gaffari İzci ve eğitimciler katıldı.

İlin, ülkenin ve İslam coğrafyasının sorunlarına her zaman duyarlı olan bir camiayla birlikte olmaktan son derece sevinç duyduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Eğitimcilerimizden alacağımız çok şeyler var. Onların önerileri bizim için çok önemlidir. Her platformda bir araya gelerek hem güç birliği hem de sorunların çözümü noktasında ortak tavır sergileyebiliriz.

2002 yılında mazlumların umudu olarak yola çıktıklarını ve bu aziz millete hizmetkar olmaya gayret ettiklerini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “13 yıl boyunca AK Parti iktidarıyla milletimize hizmet etmeye çalıştık, 7 Haziran seçimi sonrası ise Anayasal hükümetle yolumuza devam ediyoruz. Geriye dönüp baktığımızda Türkiye tek başına ve güçlü iktidarların olduğu dönemlerde büyük işler başarmıştır. Koalisyon hükümetlerinin zulmünü hepimiz çok çok iyi biliyoruz. Türkiye ne zaman istikrarı, büyümeyi yakalamışsa güçlü iktidarlar sayesinde başarmıştır. AK Parti iktidarı öncesi 2002 yılını hepimiz çok iyi biliyoruz ekonomik anlamda, demokratik anlamda Türkiye’nin koalisyonlu yıllarda nerelerde olduğunu, nerelerde süründüğünü çok iyi biliyoruz. Ülkenin siyasetine, siyasetçisine güven kalmamıştı, işçinin memurun maaşını ödeyemeyecek duruma gelmişti. Yokluklar vardı, yoksulluklar vardı. Resmen sifiri bir karanlık vardı. Demokratik anlamda olağanüstü haller, işkenceler, faali meçhuller, yargısız infazların yapıldığı devlet güvenlik mahkemeleri, baskıların hat safhada olduğu bir dönem ve 28 Şubat zulmü vardı. Üniversite kaplarında inancından dolayı baş örtüleri zorla başından alınıp, başörtüsüyle girmeye çalışanları yaka paça okul dışına atılıyorlardı. Bacılarımızı hüngür ağlatıyorlardı. İmam Hatipli bir Cumhurbaşkanını içlerine sindiremediler. Adıyaman’da bir İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrencisi vardı. Ama şimdi Allah’a şükürler olsun merkezde 10 İmam Hatip Okul ve 5 Bine yakın öğrencisi var. O dönemde bırakın başörtüsüyle okula, devlet dairesine gitmeyi, hanımı başörtülü olan kardeşlerimizi bile fişlediler. Ben Kürdüm diyemezdin, anadili olan Kürtçeyi konuşamazdın. AK Parti iktidarıyla birlikte çok şükür bunlar gündemden düştü. Hızla büyümeye başladık, bölgemizde söz sahibi olmaya başladık, mazlumların hamisi olmaya başladık. Onlar hasta adam Türkiye’yi arzuluyorlardı.” Dedi.

Türkiye’nin bu şekilde şaha kalkacağını ve Tayyip Erdoğan mazlumların umudu ve Dünya Lideri olacağını bilselerdi siyasi yasağın kalkmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek; “Ülke biraz kıpırdamaya başladı, darbelere, e-muhtıralara başvurdular ve partiyi kapatmaya kadar gittiler. O günlerden bugünlere kolay gelinmedi. Çalışmalarımıza başladık. Geriye dönüp baktığımızda Adıyaman’da yıllardır bitirilemeyen bir acilin açılışı, ile gelen bir ambulansın teslimi çok şatafatlı törenlerle kutlanırdı, açılışları yapılırdı. Ama bugün 400 yataklı hastaneyi hizmete açtık bizlere sıradan bir açılış gibi geldi. Tabi devlet yapmak zorunda ama şimdiye kadar da devlet vardı onlar ne yaptı veya neden yapamadılar.  Aradan geçen 13 yıl bizimde hatalarımız olmuştur. 7 Haziran seçimi sonrası biz gerekli dersimizi aldık, kendi aramızda istişare ettik. Bakanlar kuruluyla toplantılar yaptık, anketler düzenledik. Milletimiz bize ne demek istedi. Enine boyuna masaya yatırdık. Biz bize düşeni yapmak zorundayız. 7 Haziran sonrası ile geldiğimiz süre arasında ülkemizde yaşananları herkes çok iyi gördü. Milletimiz artık bu muhalefete bu ülkenin teslim edilemeyeceğini net bir şekilde gördü. O nedenle 1 Kasım ülkemizin kader günüdür. Türkiye’nin kaderi eşittir, AK Partinin kaderi. Şu anda bütün şer şebekeleri bir tek şeyde uzlaşmışlar, Saray karşıtlığı, Tayyip Erdoğan ve AK Parti Düşmanlığı.  O nedenle AK Partinin tek başına iktidar olması için çabalamamız lazım. Bana kızan olabilir, kırgın olan olabilir, bir şekilde partiye kızmış olabiliriz ancak pireye kızıp, yorganı yakmamamız lazım. Büyük resmi hepimizin çok iyi görmesi lazım. Bu seçim İstikbal ve İstiklal mücadelesidir. 1Kasım’ın telafisi de yok, tekrarı da yok. 13 yılda ülkemiz ve İlimiz çok büyük kazanımlar sağladık bunun devamı da yine istikrardan geçiyor, istikrarla birlikte güçlü bir AK Parti iktidarından geçiyor. 1 Kasım seçimi bizim için bir Milattır. Çıktığımız bu yolda Rabbim    yar ve yardımcımız olsun.” Dedi.

Toplantıyı tertip eden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Gaffari İzci yaptığı konuşmasında; “2002 yılı öncesi Türkiye ile 2015 yılı arasında ülkenin nereden nereye geldiğini çok iyi biliyoruz. 7 Haziran seçimi sonrası yaşananlar ortada. Ülkemizin öncelikle 2023 hedefine emin adımlarla ulaşması için 1 Kasım seçiminde yeniden tek başına iktidar olması lazım. Bizlerde bu konuda üstümüze düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Atak Temel Lisesi tarafından okula yapmış olduğu katkılardan ötürü AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a okul müdürleri tarafından plaket takdim edildi.

Haber: İ.IŞIK

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir