Gün Barış Günü Gün Kardeşlik Günü

Sevgili Türk Milleti, Türk Halkı ve  Ülkemin Güzel İnsanları.

Sevgiyi barışı kardeşliği pekiştir. Halka halka yayılarak ülkenin her tarafını sarması için çaba göster. Güzel Ülkemin güzel insanları cihan harbinde olduğu gibi Ülke topraklarında yaşayan Türk, Kürt, Çerkez, Alevi, Sünni, Laz, yezidi, Süryani, ermeni hangi mezhepten, hangi ırktan,  hangi renkten, hangi kavimden olursan ol gün birlik günüdür. Bu ülke hepimizin Bölgelerden Ülkemizin her hangi bir iline yolcu taşıyan şehirlerarası yolcu otobüslerine taş atma, Gül at… Taşlama, Gülümse…

Ateşe benzin değil, su dök… Kardeşliği zedeleme, Kardeşliği pekiştir…

Doğudan  Batıya yolcu taşıyan otobüslere Batıdan Doğuya Kuzeyden Güneye yolcu taşıyan otobüslerin geçtiği şehirlerde. Selamın aleykum efendim deyin, Hepinize hayırlı yolculuklar deyin.
Müsaadenizle sizlere birer gül ve lokum ikram etmek istiyoruz deyin.

Güzel Ülkemin Güzel insanları Malumunuz şu son günlerde ülkemizde ne yazık ki bir yangın var. Böylesi durumlarda ise hepimizin yangına benzin değil, su dökmesi gerekir.

Bu da, illerimize farklı bölgelerden gelen farklı bölgelere giden insanlara, araçlara ve yolcu otobüslerine saldırarak, taş atarak değil; gül vererek ve bağrına basarak olabilecek en güzel davranıştır.

Güzel Ülkemin güzel insanları dayanışmaya, kardeşliğe, birlikte yaşamaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Lütfen dış odakların Ülkemiz topraklarında gözü olan hainlerin oyununa lütfen gelmeyelim.

Bu vesileyle Adıyaman’dan, Antalya’ya, Mersine, Diyarbakır’dan, Konya’ya Mardin’den,  Hakkâri’den, Van’dan, Muştan, Bitlis’ten, Kars’tan, Erzurum’dan, Erzincan’dan, Tunceli’den, Sivas’tan,  Kayseri’den, Kırşehir’den, Yozgat’tan, Tokat’tan, Çankırı’dan, Eskişehir’den, Bursa’ya  Ankara’dan, Afyondan, Burdur’dan, Isparta’dan, Karaman’dan,  Balıkesir’den,Vana,  Gaziantep’ten, Kahramanmaraş’tan, Osmaniye’den,  Adana’dan ve daha başka  başka İllere ve   başka yerlerde Kürt olduğu için bir insana saldırmanın, doğu plakası taşıdığı için bir aracı taşlamanın bu yangına, bu yangına benzin dökmek değil su dökerek gül vererek hepimizin kardeş olduğuna inanarak bilerek hoşgörünün sevginin hakim olduğunu göstermek için güzel Ülkemin her köşesinde yaşayan sizler bizler de batıdan gelen araçlara ve yolculara gül vererek ve ikramda bulunarak bu ateşe nasıl su dökülebileceğini göstermeye çalışmalıyız.Benim Güzel Ülkemin güzel insanları bakın her Kürt  PKK li değildir Her Türk’te vatan sever değildir. Yani beş parmağın beşi de bir değildir. Bu Türkiye Topraklarında Binlerce yıl kardeşçe yaşamışız  inşallah bundan böylede yaşamaya devam edecez .

Bu ülke Türk’üyle, Kürd’üyle, Arap’ıyla, Çerkez’iyle, Ermeni’siyle hepimizin ülkesi. Kürtlerin Türk bölgelerinde, Türklerin de Kürt bölgelerinde özgürce ve güven içinde yaşaması ve seyahat etmeleri, ikamet etmeleri ve çalışmaları; en temel insani ve İslami haklarıdır. İşte hepimize düşen görev önce insan olarak düşünmeliyiz kardeş olarak bir birimizi sevmeliyiz. Gün bu gündür. Gün birlik günüdür.

Güzel Ülkemin Güzel İnsanlarına çağrım şudur. Acılarımızı ayrıştırarak ve yarıştırarak değil; acılarımızı ancak paylaşarak dindirebiliriz.

Yiten her can bizim canımız, sönen her ocak bizim ocağımızdır.

Acının ve ölümün rengi, ırkı, dili, dini, coğrafyası olmaz.

Bu nedenle ülkenin batısındaki ve doğusundaki halklara, kardeşlerimize ve özellikle gençlere çağrım şudur:
Sırf Kürt olduğu için insanları dövmek, iş yerlerini yakmak, Kürt illerinden her hangi bir İle yolculuk yapan, yolcu taşıyan arabaları taşlamak, camlarını indirmek; bu yangına odun ve benzin taşımaktır. Olması gereken ve insanlığa yakışan ise; bu insanları önceden yani birkaç ay, birkaç hafta, birkaç gün önce olduğu gibi tüm halkların bağrına basmak ve onlara ikramda bulunmasıdır.

Güzel Ülkemin güzel İnsanları yine aynı şekilde doğuda da batı illerinden gelen Türk kardeşlerimizi bağrına basmak ve onlara ikramda bulunmak bu bölge halkının sorumluluğudur. Yani hepimiz hepiniz.

Lütfen;
Ay bacayı aşmadan yani daha fazla geç olmadan, daha çok can yanmadan, ilerde pişman olmadan, bu yangın kontrolden çıkmadan; hepimiz elimize bir kova su alalım ve bu yangına sevgi suyumuzu dökelim.

Lütfen ama lütfen herkes, hepimiz elimize bir gül alalım yolda giden yolcuya semtinden geçenlere, etrafımızda ötekileştirilen insanlara uzatalım.

Benim Güzel Ülkemin Güzel insanları Gün birlik günü, Gün kardeşlik günü Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için, sevgiyle kucaklaşalım.Toplumsal barışı sağlamak için bundan başka çıkış yolumuz YOK YOK YOK.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir