GÜNDEM’DEN DÜŞEN ŞEYLER..

PUT??

(Mehmet TIRPAN’A ithaf edilmişti.)

 

Putlar/Ebu Cehiller hala yerli yerinde;

Kimi meydanlarda pir, kimi pinhan derinde,

Zamane müminleri kan ağlıyorlar lakin;

Kimi din’de-Seferi,kimi çölde-Sergerde..

 

On dört asırdan beri görmedi bu zilleti;

İki cihan serdarı/Muhammed’in(ass)/ümmeti,

Şimdi harap ve bitap-Kutlu İslam milleti;

Kimi mağdur-Yerlerde,kimi mağrur-Seferde..

 

Sanki çelik mil çakmış-Beynine şu Ulema;

Kalp gözü kör, dili lal-izanıysa muamma,

Ki-ilmi kıt bühtandır-irfanında yok tema;

Kimi sultanlara kul,kimi kaşanelerde..

 

Reva mıdır Yarabbi!? Bu zulüm kainata;

“Aşk ile yarattığın/Eşref-i mahlukata”,

Lütfeyle! Kerem eyle ulaştır hakikate;

Kimi aklıyla derdest,kimi nefsiyle şerde..

 

NOT;Bu şiiri-paylaştığı doğru ve gerçekçi/Din’i  yorumlarıyla-ilham vererek oluşmasına vesile olan değerli din görevlisi kardeşim/dostum ’Mehmet TIRPAN’ hocaya ithaf ediyorum;Allah yüreğini ilim ve irfanıyla,ufkunu da irşadıyla açık etlesin..

(İHB/Şiir Pazarı Şiirleri-10 Ocak 2018-Başakşehir/İst.)

 

SUUDİ?
Şu Suudiler var ya, şu âdiler!Geçmişte Bizi-kalleşçe sırtımızdan vuranlardandır; Sinsi ve korkakça,âdice,nankörce ve hâince..

Evet. Suudiler 1.Dünya savaşında,Bizi/Osmanlı’yı kalleşçe arkadan vuran böylesine-kadir/kıymet bilmez nankör,böylesine sinsi ve hain bir güruhtur-bilesiniz..

Şimdi de gelip-Ülkemizde yurttaşları bir Gazeteciyi hunharca katlettirip-kanını Bize de bulaştırmak istediler,lakin;Yöneticilerimizin-Başta Cumhurbaşkanımız sayın R.Tayyip ERDOĞAN olmak üzere- basireti bu oyunlarına izin vermeyerek akamete uğrattı-Oyunlarını bozup-suratlarına çarptı,ki şimdi kaotik bir panik içinde kalarak-nasıl bir halt yediklerini de anlamaya ve elleriyle sahneledikleri bu badireden kurtulmak için-hata üstüne hata yaparak-güya çare arıyorlar

Ulan korkak köpekler

Siz size yakışanı yaptınız;Kime yutturuyonuz,hem yutturabilir misiniz ki bunu

Gazeteci/Yurttaşınız Cemal Kaşıkçı’yı öldürttüğünüzü baştan beri dünya/alem biliyordu zaten;O halde neden sinsi/kaypak hainliğinizin gereğini yapmıyor,bir kez olsun mertçe, erkekçe ortaya çıkıp itiraf etmiyor,suçu emrinizdeki birkaç garibanın üstüne atmaya çalışıyorsunuz?

Yani..

Demem o ki!

Korkmayan-korkmayın;Arkanızda,Sizi kollayıp/korumak adına kaynaklarınızı da sömürerek-besleyip/beslendiği kendi-Silah Tüccarlarına aktaran- ABD gibi dev bir dostunuz oldukça kimse Size hiçbir şey yapmaz/yapamaz-Kendinizden başka..

Size düşen tek şey,halkınıza hasredeceğiniz zengin petro/dolarlarınızı haminiz olan ABD’ye aktarmaktan ibaret olacaktır;Kesenin ağzını ardına kadar açın ve istediğini hemen gönderin..Nasıl olsa karşınızda-Ortadoğudaki kendi halkının özel çıkarları için ağababanız/ABD’nin Size öcü gibi gösterdiği (İran,Yemen Ve Katar)gibi sanal/suni düşmanlarınız var;O halde asla çekinmeden,kendinizle beraber kaynaklarınızı da Sam Amcanızın emrine amade ediniz ki, gerçek bir dünyevi felaha kavuşasınız..

Öte alem mi dediniz?

Onu geçin ve asla düşünmeyin;Gidince akibetiniz de artık orada düşünürsünüz ki,HAK mı yaman,FAK mı yaman-görürsünüz..

Yani..

Demem o ki Sevgili Suudiler!Siz,bu dünyada Allahın verdiği (petrol gibi) zengin nimete, emanet ettiği (Kabe gibi)engin kutsal alamete ve (Size)tebliğ ettirdiği (Din gibi)bir saadete rağmen;Kendinizi Ve amelinizi Allaha Ve(Din’ine)değil, Allah’ı Ve (Din’ini) kendinizle amelinize uydurmaya çalıştınız/çalışıyorsunuz..

Taksiratınızı da Allah affetsin;Sam Amcanız Sizi Allahın gazabından kurtarabilir mi-Onu ben bilemem,şüphesiz ki ancak-Allah bilir?!

SON/SÖZ;

Madde ve mana dünyadaki yaşamsal bir dengedir; Manaya sarılan maddeyi, Maddeye sarılan manayı kaybeder,ancak-Maddeyi/Mananın emrine vererek- İkisini dengeleyebilene de ne mutlu..

Sevgilerimle..

Bu Haberi Gördünmü!

ŞİİR PAZARI ŞİİRLERİ/TESBİHAT..

“Aşktır benim hakikatim;Bulmaya geldim dünyaya!” TESBİHAT Hangi Şey’e baksam seni görürüm Subhan’u-Elhamd’u-Allah’u Ekber O Şey’e …