Gündüz BOMBOŞ Gece TIKLIM TIKLIM

Aşırı sıcak hava ve beraberindeki Oruç vatandaşları gündüz sıcağında içeriye tıkarken, geceleri ise teravih namazından sonra yaşanan yoğunluk dikkatlerden kaçmıyor.

Gündüz klima ve vantilatör önünde zaman öldüren geceleri ise serin havayla birlikte kendilerini park bahçe ve alışverişe atan vatandaşımız 17 saatlik orucun yorgunluğunu çarşı merkezinde atıyor.

İnsanların gündüz dışarı çıkmamasından dolayı esnaf ta gündüz saatlerinde iş yerini açmazken, akşam yoğunluğunu fırsat b,ilen çerezci, ciğerci, giyimci esnafımız ve içecek sektörü tezgahlarını kapı önüne atmaya devam ediyorlar.

İşlerin akşamları başladığını belirten esnaflardan Yaşar Günel “ Gündüzün sıcağında orucun da etkisiyle işler hiç olmuyor diyebileceğim kadar az. Ancak akşamları teravihten sonra maşallah diyelim işlerimiz normale dönüyor. Yoğunluk en çok esnafa yarıyor. Trafik sıkışabiliyor ancak yoğunluktaki bereket bizleri sevindiriyor” dedi.

Sıcak, Çocukları da Etkiledi

Adıyaman’da bunaltan hava sıcaklıkları hayatı olduğu gibi hafta sonu çocukların akın ettiği oyun parklarını da olumsuz etkiledi.

Adıyaman’da hava sıcaklığı gölgede 40 dereceye yaklaştı. Adıyaman’ı kavuran hava sıcaklığı sebebiyle aileler çocuklarının parklarda oynamasına izin vermiyor. Uzmanların uyarılarını dikkate alan aileler, çocuklarını sıcağa bağlı hastalıklardan uzak tutmaya çalışıyor. Güneşin etkili olduğu saatlerde boş olan parklar, akşam saatlerinde havanın serinlemesiyle dolup taşıyor. Ailelerinin ısrarı üzerine sıcaktan korunan çocuklar, sıcağın etkisinden kurtulmak için sık sık duş aldıklarını ve su tükettiklerini açıkladılar. Güneş batıncaya kadar evde çocuklarıyla birlikte oturduklarını söyleyen aileler ise, akşam saatlerinde parklara komşularıyla birlikte çaylarını alarak gittiklerini belirttiler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir