Güneşin Doğuşu ve Batışına İlgi Büyük

Yerli ve yabancı turistler Nemrut Dağı’nda güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için geldiği Adıyaman’dan güzel anılarla dönüyorlar.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası arasına alınan Nemrut Dağı, GAP turuna çıkanları misafir etti. Tatilini değerlendiren binlerce yerli turist, 2 bin 206 metre yükseklikte dünyanın en yüksek açık hava müzesi olarak bilinen Nemrut Dağı’nda güneşin doğuşunu izlemenin keyfini yaşadı. Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Hatay ve Adıyaman’ı kapsayan GAP turuna çıkan turistler de sabah soğuğuna aldırış etmeden battaniyelere güneşin doğuşmustafa pounu izliyorlar. Turistler, Kommagene Krallığına ait ören yerlerinden Karakuş Tepesi, tarihi Cendere Köprüsü ve Arsemia’yı da geziyorlar. Otellerde doluluk oranının yüzde 70’lere ulaştığını belirten Adıyamanlı turizmciler de özellikle bayram tatilinde bölgeye gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ettiler.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman Turizmine Büyük Ödenek

Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi ile Adıyaman turizmine 7.7 milyon Euro’luk destek sağlanacak. Adıyaman’da Turizm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir