Gürbüz Taşımanın Önemine Vurgu Yaptı

 

“Demiryolunun Adıyaman’da olması durumunda, ilin sosyo-ekonomisinde hemen fark edilir bir değişiklik yaşanacaktır” diyen Adıyaman Mevsimlik tarım İşçileri Derneği (AMİD) Başkanı Hacı Mehmet Gürbüz ” Özellikle hükümetimizin köprü değil de demiryolu üzerinde durması gerekiyor” dedi.

“Adıyaman’da yaşayan vatandaşımız bu konuda benimle aynı fikirleri paylaşacaktır” diyen Başkan Gürbüz “bizler bu hedefe katkı sunmak amacıyla yerimizi almak durumundayız.

İlimizde tam tamına 48 bin mevsimlik tarım işçisi bulunmaktadır. Ülkenin en önemli mermer yatakları bizde bulunuyor, turizmde önemli bir yerdeyiz, pestilimiz, suyumuz, havamız, barajımız var ancak bu nimetlerden faydalanamıyoruz. Ben tanıtım ve medeniyet için demiryolu şart diyorum” dedi.

“Bu ciddi mermer rezervinde her gün 100 TIR’lık ham madde dışarıya götürülmektedir” diyen Gürbüz “ Tekstilde de belli bir seviyede olan ilimizde bu sanayi alanında da gerek hammadde ve gerekse bitirilmiş mamuller ancak kamyonlarla taşınabilmektedir.

İlimizde hızla gelişen bir başka sektör olan mobilyacılıkta da ciddi nakliye bedelleri ödenmektedir. GAP bölgesinde olmamız hasebiyle buğdayın ve arpanın deposu ve üretim merkezi olan ilimizde mutlaka demiryoluna ihtiyaç vardır. Türkiye hızlı tren sistemine geçerken, Adıyaman’da halen bir demiryolunun tartışılıyor olması gerçekten çok büyük bir eksiklik olarak göze çarpmaktadır. Bir an önce yetkilerin konuya el uzatması gerekiyor” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir Yorum

  1. gülçin buluğtekin

    ne yapıyon dede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir