Güven Sağlamak Çok Önemlidir…

Ülke, baş döndürücü birçok olayın girdabında.

Olağanüstü hal durumu devam ediyor. Olağanüstü Hal’i ilan ederken üç ay bile sürmez, sürmemesi için elimizi çabuk tutup kısa süre içerisinde  olağanüstü hali kaldırmaya çalışacağız dendi. Şimdi bir yılı bulabileceği ifade ediliyor.

Fetö terör örgütü nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal durumunun etki alanı genişletildi.

Verilen sözler tutulmayınca, ardından gelecek sözlere olan inanç ve güvende azalıyor.

Amerika Başkanlık seçimleriyle görüldü ki, önceki dönemlerde toplumsal anlayış temelli yapılan, üç kişinin yararına olan fayda iki kişinin çıkarına olandan daha evla, daha kutsaldır denir, siyaset, bu eksende  yapılırdı. Siyasi düşünme tarzı eksen sapmasına uğradı ve siyasetler bireyselliği öne çıkarak duruma evrildi. “Gemisini kurtaran kaptan, sen kendi işine, özgür yaşamına bak” dendi. Şimdilerde kimlik üzerinden siyaset yapmak öne çıkmaya başladı. Kimlik üzerinden siyaset yapma anlayışı, fokurdayan bir cehennem kazanına dönen Ortadoğu ülkelerini de birçok yönden etkileyeceğe benziyor.

Dünyanın bu hızlı değişimi hiç de hayra alamet değil. Ülkeler, siyaset adamları dün savunduklarına bu gün yanlış diyeceklerse, dün söylediğimiz söz geçerli değil diyeceklerse, yani siyaset kurumu inanırlığını yitirirse, ciddi sosyal patlamalara zemin hazırlaması kuvvetle muhtemeldir.

Elimiz yüreğimizde!

Bu Haberi Gördünmü!

Hava Puslu

Dün sabah koyu bir sise uyandı Adıyaman. Göz gözü görmüyor, görüş mesafesi on metreye düşmüştü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir