Güvenlik Kamera Taleplerinde Artış

 

Adıyaman’da son zamanlardaki hırsızlık olayları ve toplumsal olaylardan dolayı güvenlik kameralarında artış meydana geldiği bildirildi.

İşletmeci Fatih Yetkin, yaptığı açıklamada, Güvenlik Kameralarında taleplerin sürekli arttığına dikkat çekti.

Bir takım toplumsal olayların buna sebep olduğunu vurgulayan Yetkin, kameraların artmasının bir yanda özel hayatı etkilenmesine neden olsa da hayatın bir parçası haline geldiğini ifade etti.

Kameraların olması gereken bir durum olduğuna işaret eden Yetkin, şunları kaydetti:

“Maalesef insanlar gün geçtikçe değişiyor. Davranışlar değiştiği sürece bu tür güvenlik ihtiyaçları her zaman olacaktır. Esnafın yüzde 50’isinde var. Bu iyi bir rakam. Yüzde 80’lere çıkması lazım. Bu da zaman alacaktır. Çünkü birşeylerden ders almak için başımıza gelmesi gerekiyor. Bunu sadece hırsızlık anlamında da düşünmemek lazım. Birçok esnafın yada tüccarların örneğin bir para alış-verişinde de bunun işine yaradığını görüyoruz. Yada bir kargo geldiğinde eksik çıkma durumunda tutanak tutma imkanı olmadığında bunu kamera ile ispat edebiliyoruz. Bu anlamda da gerekli bir sistem. Bununla bu şekilde de düşünebiliriz. Her anlamda her açıdan avantajı olan bir durum. Nihayetinde bir delil ve ispat görevi görüyor. Bunun esnaflar tarafından inandırabilen bir duruma getirmek lazım”

Esnaflara Çağrı

Esnaflara da çağrıda bulunan Yetkin, “Kendi güvenliğiniz için ailelerinizin güvenliği için kapalı devre güvenlik sistemine ihtiyacınız olacağını unutmayın. Kamera güvenlik sistemleri o kadar pahalı sistemler değil. Emin olun çok kısa sürede yada başınıza gelebilecek bir olayda kendini amorti edecektir. Bu açıdan bakılması lazım” diye konuştu.

Kaliteli Sistemler Tercih Edilmeli

Güvenlik kameralarında kaliteli sistemlerin yapılması gerektiğinin altını çizen Yetkin, şöyle devam etti:

“Bu konuda piyasada çok ucuz sistemler de var. Haliyle geçmiş zamanlarda saatte olduğu gibi birçok farklı fiyatlar var. Kamerada bu durumu almış durumda. En ucuz kamera 10 dolara kadar bulabilirsiniz. Marka zikretmeyelim ama genelde Çin mallarında bunları görebiliyoruz. Tavsiyemiz, kullanacağınız kameranın adedinin 100 doların altında olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bunun altındaki kameraların aldığı görüntüler ihtiyaç anında işe yarayacak görüntüyü çıkaramamasıdır. Buna dikkat edilmesi gerekiyor”

İkametlerde Güvenlik Kamerası Arttı

Apartmanlarda güvenlik kamerası taleplerinin çok olduğuna işaret eden Yetkin, “Apartmanlar çok rağbet var. Toplu yaşam alanlarında daha fazla problem çıkıyor. Semt olarak değerlendirdiğiniz zengin kesimler hırsızlık olarak değerlendiriliyor. Bu sebeple sitelerde daha çok kullanılıyor” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir