Güvenlik Korucuları Yemin Ederek Göreve Başladı

Kahta ve Samsat İlçelerinde görev yapacak olan 58 güvenlik korucusu düzenlenen bir törenle yemin ederek göreve başladı.

Yemin töreni Kahta İlçe Jandarma Bölük Komutanlığında düzenlendi. Asker yürüyüşü ile tören alanına gelen korucular, Türk Bayraklarıyla süslenmiş masaların etrafında yelerini aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törene Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, kurum müdürleri, şehit ve köy korucularının aileleri katıldı. Bir güvenlik korucusunun okuduğu “Bayrak” şiiri duygulu anlar yaşattı.

Kahta İlçe Jandarma Bölük Komutanı Hüseyin Serdar Kayacan, güvenlik korucularının andını kutlayarak şöyle konuştu:

“ Şanlı bayrağımız ve namus olarak nitelendirdiğimiz silah üzerine el koyarak and içtiniz. Bu andınızı en zor koşullarda bile sizlere yol gösterecektir. Bu vatanı korumak için her zaman uyanık ve hazır olunuz. Gerek içerde, gerekse dışarıda hainlerin bu vatana her zaman bir tuzaklarının olduğunu asla unutmayınız”

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise ülkenin önemli bir coğrafyada kurulması olasından dolayı bir çok düşmanının bulunduğuna dikkat çekerek, “ İçerde ve dışarıda bir çok düşmanımızın olduğunu görüyoruz ve yaşıyoruz. Bu nedenle tarihten bu yana bir çok savaşla uğraşmışız. Her galip geldiğimizde ülkemize barış ve huzur gelmiştir. Daha önceleri korucularımızın sigortaları yoktu, maaşları çok düşüktü, Geçici görev yollukları yoktu, bu ve benzeri şartların hepsi yeniden düzenlenerek iyileştirildi. Aldığınız her emri yerine getiriniz. Düşmanların korkulu rüyası oldunuz.”tavsiyesinde bulunarak, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Görev yemini eden koruculardan 14’ü Samsat İlçesi, 44’ü ise Kahta İlçesi köylerinde görev yapacak.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Kadın muhtar adayları Genel Başkan Yardımcısı Taş ile bir araya geldi 

Adıyaman’da, kadın muhtar adayları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir