“Hac Malzemesine” Hücum Ediliyor…

Hac ve umre malzemesi satış yerlerinde, yaklaşan Hac yolculuğu dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Binlerce Hacı ve Hacı adayına sahip olan ilimizde hal bötle olunca Hac malzemesi satan esnafımızın da yüzü gülmeye başladı.

Adıyaman’da toptan ve perakende Hac malzemesi satan Medine Pazarı’nın sahibi Mustafa Atıcı da satışlardan memnun olduklarını söyledi. Normal satışlarının iki üç katına ulaştıklarını belirten Atıcı, en çok tesbih, seccade, zikirmatik, zemzem ve takke talep edildiğini belirtti.

Mustafa Atıcı , “Takke, tespih ve seccade gibi hediyelik eşya alımında bu yıl da Türkiye’yi tercih eden Türk hacıları, Suudi Arabistan’daki vergi avantajları nedeniyle cazip fiyatlardan satılan bazı teknoloji ürünlerini ise oradan getiriyor. Özellikle havayoluyla giden Hacılar, bavullarındaki fazla yüklerden de böylece kurtuluyor” dedi.

Manevi atmosferden istifade etmek isteyenlerin Kur’an–ı Kerim’e de yöneldiğini vurgulayan Mustafa Atıcı, “Hac sezonunun gelmesiyle birlikte mushaf satışları, geçen yıla oranla yüzde 15 arttı. Değişmeyen fiyatlar, ortalama 10 ile 80 lira arasında. Kur’an okumasını bilmeyenler ise daha çok hatim setlerini tercih ediyor. Satışlarında canlılık gözlenen setlerin fiyatı 30 ile 40 lira arasında değişiyor. Bunların haricinde mukabeleler için Yasin–i Şerif, tesbih, dini kitap, ilmihal, cübbe ve kokulu seccade satışları da arttı” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir Yorum

  1. evet oldukça fiyatları uygun bir yer ….
    bende olsam oradan getirip kendime agırlık yapacagıma kendi memleetimde alırım daha iyi olur benim için … arada fark yok niye kendime eziyet edeyim ki…. bu hediyelik hac malzemesi satan magazadan alış veriş yapmıştım oldukça memnun kaldım. fiyatlarını bir yana bırakın gösterdikleri güler yüz tüm magazayı aldıracak güzellikte….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir