Hac ve Umreciler Esnafın Yüzünü Güldürdü  

 

Hac ve umre sezonunu başlaması ile hacılar kutsal topraklara gitmek için gün sayarken, hac öncesi hac malzemeleri satan esnafın yüzü gülmeye başladı.

Çarşıda yaşanan hareketlilikten memnun olan esnaf, işlerinin genelde ocak ve mart ayları arasında olduğunu belirttiler.

Hacıların kutsal topraklara gitmeden önce hac eşyalarını aldığını ifade eden esnaf, hacılardan sadece şikayetçi oldukları bir konunun olduğunu,  onunda hac eşyalarını Adıyaman dışından alması olduğunu ifade ettiler.

Vatandaşın genelde hac malzemesi almak için Şanlıurfa, Gaziantep gibi illere gittiğini ifade eden esnaf, hac malzeme fiyatlarının kendilerinde daha ucuz olduğunu açıkladı.

Hac ve umre sezonun açılması ile işlerinin açıldığını belirten Esnaf Mustafa Atıcı, “Hac ve umrecilerin sayısının artması ile birlikte işlerde biraz daha artış var. Yalnız alım gücü düşük olması nedeni ile biraz işler durgun. Adıyamanlı hacılar hac malzemelerini gelip buradan alıyorlar, en azından Mekke, Medine’ye uğramadan  önce dükkanlarımıza gelip alış – veriş yapıyorlar. Fikir edinmek acısından, eksiklerini gidermek acısından bizden alış – veriş yapıyorlar. Genelde aralık, ocak, mart ayında işlerimiz iyi oluyor. Ramazan umresinde işler oluyor. Genelde vatandaşımız Şanlıurfa’dan gidip malzemelerini alıyorlar, bu da işlerimizi etkiliyor. Adıyamanlı hacıların Adıyaman’daki  bu işi yapanlardan tercih etmelerini isteriz. Fiyatlarımız çevre illere göre daha uygun olduğunu söyleyebilirim” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir