Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

2017 Yılı Hac Organizasyonu ile kutsal topraklara giden hacılar, Adıyaman Hava limanından düzenlenen törenle uğurlandı.

Hava limanında düzenlenen törende bilgi veren Adıyaman İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü, “2017 Yılı Hac Organizasyonunda 319’u Diyanet İşleri Başkanlığı ve 230’u da seyahat acentaları ile olmak üzere ilimizden toplam 549 hacı adayımız Hacca gideceklerdir. Hacılarımızı, kutsal topraklara gitmeden önce Müftülüğümüz Konferans Salonunda verdiğimiz seminerlerle Hacca hazırladık. Hacılarımızın ilk kafilesini bugün uğurluyoruz. Hacılarımız takriben 35 gün kutsal topraklarda kalacaklar. İlk kafilesini inşaallah 06 Eylül 2017 tarihinde bu Hava Limanında karşılamış olacağız. Hem hacılarımızın hem de tün dünya hacılarının hac ibadetlerinin mebrur hac olmasını, az meşakkatli geçmesini, devletimize,  miletimize, birlik ve beraberliğimize ve zulüm gören tüm dünya müslümanlarına duaların kabul olduğu mekanlarda dua etmelerini temenni ediyorum. Hayırla gitsinler, hayırla gelsinler. Efendemiz (SAV)’e, Beytullah’a  dünyanın her köşesinden hac ibadeti için gelen kardeşlerimize bizden selam götürsünler. Rabbul Alemîn tüm müslümanlar en kısa zamanda hac yapmayı nasip etsin.” dedi.

Öztürkçü, şöyle devam etti:

“İlk Kafile 03 Ağustos 2017 Perşembe günü, ikinci kafile ise 04 ağustos 2017 Cuma günü Adıyaman Hava Limanından Medineye gittiler. Medine 5 gün kaldıktan sonra Mekke-i Mükerreme’ye gidecek olan hacılarımız, tevriye günü Arafat’a çıkacaklardır. Arefe günü Arafat Vakfesinden sonra aynı gün güneşen batması ile birlikte Müzdelifeye hareket edeceklerdir. Müzdelife vakfesinden sonra Mina’ya büyük şeytanı (Akabe Şeytanını) taşladıktan sonra Beytullah’ta Tavaf ve Sa’y yaptıktan sonra hacı olacaklardır. Adıyaman’dan giden hacı adaylarımız 35 gün sonra yurda döneceklerdir.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir